YKS sonuçları ile programa kayıt hakkı el eden öğrencilerin kayıt işlemleri için belirlenen tarih şimdiden en çok araştırılan konuların başında geliyor. Peki, üniversite kayıtları ne zaman yapılacak 2020 yılında hemen detaylarına bakalım.

2020 kayıt tarihlerini dört gözle bekleyen üniversite adayları, ÖSYM ve YÖK gibi kurumlardan gelecek resmi açıklamalara kitlendi.

ÖSYM Tarih Verdi! Üniversite Kayıtları Ne Zaman Yapılacak 2020

Üniversite Kayıtları Ne Zaman Yapılacak 2020

Bildiğiniz üzere YKS 2020 tercihleri 14 Ağustos günü sona erdi. Diğer yandan ise sonuçların açıklanacağı tarih heyecanla beklenmeye başlandı. İşte, 2020 üniversite kayıtları hakkında detaylar.

Salgın sebebi ile geçtiğimiz dönem uzaktan eğitim gören üniversite öğrencileri, önlisans ve lisans kayıtlarını tamamlayarak 1 Ekim’den sonra yeni döneme başlayacak.

Üniversite Kayıt Takvimi

YKS sonuçları ile programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıtları  31 Ağustos ile 4 Eylül 2020 yılında, elektronik kayıtlar ise 29 Ağustos ile 2 Eylül 2020‘de yapılacak.

Webhakim.com ekibi olarak gelecek tüm resmi açıklamaları an be an size anında sunmaya devam edeceğiz, lütfen takipte kalın.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER