Son dakika haberine göre ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, “2021-YKS yerleştirme işlemleri ve kontroller devam ediyor. Önümüzdeki hafta içerisinde sonuçları açıklayacağız.” açıklamasını yaptı.

ÖSYM YKS Tercih Sonuçları Son Dakika! ÖSYM Başkanı Açıkladı!

 

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, üniversite adaylarının merakla beklediği 2021-YKS yerleştirme sonuçlarıyla ilgili önemli bir açıklama yaptı.

Prof. Dr. Aygün sosyal medyadan yaptığı paylaşımında şu ifadelere yer verdi: Sevgili gençler, biliyorum YKS sonuçlarını heyecanla bekliyorsunuz, sizi anlıyorum ve heyecanınızı paylaşıyorum. 2021-YKS yerleştirme işlemleri ve kontroller devam ediyor. Önümüzdeki hafta içerisinde sonuçları açıklayacağız. Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.

Üniversite Yerleştirme Nasıl Yapılacak?

ÖSYM’de merkezi yerleştirme sisteminde kayıt hakkı kazananların belirlenmesinde aynı programı tercih etmiş adaylar arasından, tercihi hangi sırada olursa olsun yerleştirmede kullanılan yerleştirme puanı ve varsa ek puan toplamı büyük olan adaya öncelik tanınacaktır.

Diğer yandan ise adayların yerleştirme puanları eşitse, ilgili EA/SAY/SÖZ/DİL sınav puanı büyük olana öncelik verilecek.

Üniversite Kayıt İçin Gerekli Belgeler

1- Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı yada onaylı örneği

2- Aday ek puandan yararlanarak yerleştirilmiş fakat alanı diplomasında yada mezuniyet belgesinde belirtilmemiş ise, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmi belge

3- 12 adet 4,5 cm x 6 cm boyutunda fotoğraf

4- Katkı payının, öğretim ücretinin ödenmesi ile ilgili belge

5-  Kayıttan önce belirlenip üniversite tarafından ilan edilecek diğer belgelerin aslı yada üniversite onaylı suretleri


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER