Otomotiv devi Renault iflasın eşiğine geldi! Korona virüs salgını sebebe ile çoğu ülke, dünya çapında şirketler iflasın eşiğine geldi. Bunlardan biride Fransa’nın otomotiv devi Renault firması oldu. Fransa Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire yaptığı açıklamada, Renault şirketinin Covid-19 sebebiyle ekonomik sorunlar yaşadığını finansal kaynak bulamadığı takdirde batabileceğini dile getirdi.

Bilindiği üzere çoğu ülke ve şirketler ekonomi olarak çok zor durumda olduklarını açıklıyorlar. Bunlardan biri de Renault otomotiv devi oldu. Fransa Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire, cuma günü verdiği demeçte, korona virüs Pandemisi nedeni ile çok zor durumda olduklarını eğer yardım alamazlarsa batabileceğini söyledi.

Otomativ Devi Renault İflasın Eşiğine Geldi!

Otomativ Devi Renault İflasin Esigine Geldi

Bakan, Europe 1 radyosuna Renault otomotiv firması hakkında çok önemli bilgiler verdi. Fransa Ekonomi Bakanı, Flins sahasındaki Renault tesisinin kapatılamayacağını, otomotiv devinin bir şekilde çarkı döndürmesi gerektiğini ve bu pandemi sürecinde şirketi bir şekilde ayakta tutmalarını dile getirdi.

Derhal gerekli önlemlerin alınması gerektiğini söyleyen Bakan, tüm bu olumsuzluklara rağmen Jean-Dominique Senard’ın (Senard otomobil endüstrisinde Fransız bir sanayicidir.) olağanüstü strateji geliştirmeye çalıştığını da ekledi. Ayrıca Fransız hükümeti tüm olanakları ile destek verdiğini de belirtti.

Siyasette artık önemli bir yere gelen ve çok tecrübeli olan siyasetçi, ek olarak Le Figaro gazetesine yaptığı açıklamalarda, Renault otomotiv devinin bu pandemi krizini atlatabilmesi için 5 milyar euro mali destek talebinde bulunduğunu fakat bu başvurunun daha onaylanmadığını söyledi.


Kaynak : https://edition.cnn.com/2020/05/22/business/renault-france-bruno-le-maire/index.html
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!