Blizzard Entertainment tarafından geliştirilen çok oyunculu birinci şahıs nişancı oyunu olan, 2016 yılında dünya tarihinde çıkış yapmış, Overwatch’ın merakla beklenen yeni kahramanı ‘Doomfist’ sonunda tanıtıldı.

Overwatch’ın en yeni kahramanı daha yeni duyuruldu. Oyunun yeni oynanış videoları da gelmeye başladı. Doomfist’in gerçek adı Akande Ogundimu. Yakın ve uzak mesafelerde etkili olacak kahramanın özellikleri arasında  hızlı hamleleri ve güçlü vuruşları ile ön plana çıkıyor. Kötü Talon organizasyonu için çalışan Assault sınıfı bir kahramandır. Rakiplerini duvara sıkıştırarak fazla hasar verebiliyor. Rising Uppercut yeteneğini kullanıp sıçrayarak, rakiplerine havada kuvvetli yumruklar atabiliyor.

Doomfist, Meteor Strike saldırısını ortaya çıkarabilir ve havaya sıçrayarak, hedefindeki düşman oyuncuları temizlemek için mükemmel dövüş sergiler. Doomfist ayrıca, yeteneklerini iyi bir şekilde kullandığı için ekstra savunma sağlamak için kişisel bir kalkan oluşturur, oyuncuları yeni kahraman olarak oynarken mümkün olduğunca aktif olmaya teşvik eder.

Doomfist, ayrıca bir elinde yer alan eldiveni sayesinde rakiplerine ateş açabiliyor. Bu sayede daha uzak mesafelerde yer alan rakiplerine hasar verebiliyor. PC oyuncuları, Doomfist’i  PTR sunucularında denemelerine izin veriyor. Önümüzdeki haftalarda da konsollara ve ana sunuculara sunulması bekleniyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir