Para Kazanmanın Yolları

Ana Sayfa Haber Para Kazanmanın Yolları
Zeynep Yılmazer   Para kazanmanın yolları sırrı yüksek ücretli bir işte çalışmaktan geçmiyor. Girişimci bir ruhunuz varsa para kazanmak için birçok kişinin aklına gelmeyen yöntemler olduğunu göreceksiniz. Günümüzde yepyeni ve daha önce hiç düşünülmemiş yöntemler, bizlere para kazandırabiliyor. Şimdi sizlere para kazanmanın yolları bahsetmek istiyoruz. Bu para kazanmanın yolları sadece bu yöntemlerden geçmiyor. Unutmayın yaratıcı iş fikirleri, akıllı telefonunuz için yapacağınız bir uygulama, kendi keşfettiğiniz bir yöntem bunları kullanarakta para kazanabilirsiniz.

Para Kazanmanın Yolları

Refurbishing- Yeniden Kazanım

para kazanmanın yolları

Ülkemizde çok yaygın olarak bilinmese de ‘refurbishing’ Amerika’da çok kullanılan bir para kazanma yöntemidir. Hem teknolojik ürünler hem de eski ev eşyaları, mobilyalar gibi ürünlerin bakımının yapılması ve tekrar satışa sunulması işlemidir. Az da olsa bir zanaat hissine sahipseniz, yıpranmış mobilyaları satın alabilir ve harika bir satış fiyatı için düzeltebilirsiniz. Kendi becerileriniz doğrultusunda hareket ederek yeniden kazanım işinden gelir elde edebilirsiniz.

El işleri yapmak ve satmak

para kazanmanın yolları

Her ne kadar karmaşık projelerde daha fazla para kazanabilseniz bile, emek-ışıklı projeler, onları yüksek miktarda üretmeye istekli iseniz, iyi para getirebilir. Eğer iyi yaparsanız, bir zanaat işine başlamak için esin kaynağı olabilirsiniz. Üstelik müşteriyi kendiniz aramak yerine bunları satacak yerlerle anlaşabilirsiniz. Aynı zamanda sosyal medya ve e-ticaret siteleri üzerinden de satmanız mümkündür.

Stok Fotoğrafçılığı

para kazanmanın yolları

İyi bir fotoğraf makineniz ve iyi bir ışık, renk ve kompozisyon anlayışınız varsa, stok fotoğraflarını alabilir ve satabilirsiniz. Stok fotoğrafçılığı günümüzde çok yaygındır. Birçok stok fotoğrafçılık sitesi bulunmaktadır ve buralarda çektiğiniz kareleri satarak para kazanabilirsiniz.

Stok fotoğrafçılıkta en önemli kriter ne istediğiniz ve ne çektiğinizdir. Tabi ki bu işin belli kuralları ve dikkat etmeniz gereken detayları da var. Stok Fotoğrafçılığı global bir pazar ve sunduğunuz ürünün bu çevrede geçerli beklentiler ile uyuşması gerekmektedir. Ayrıca global pazar yerine kendi yerli ürünlerin ihtiyaçlarına göre de imaj üretebilirsiniz.

Bu tarz bir sitede para kazanmak amaçlı yükleyeceğiniz her fotoğrafın makinenizin en yüksek çözünürlük standardında, çekilen fotoğrafın  belirlenen konsept dahilinde, çekimde kullanılan objenin temiz, kullanılan modellerin belirlenen konuya uygun poz vermiş, sitenin belirlediği kriterlere uygun dijital düzenlemelerin yapılmış olması gerekmektedir.

Web Sayfası Tasarlama

para kazanmanın yolları

İyi estetik duyu ve tasarım veya fotoğraf düzenleme yazılımının kullanımı ile sosyal medya sayfaları, web logoları veya bilgisayar simgesi paketleri için arka plan grafikleri oluşturup satabilirsiniz. Biliyorsanız veya bilgisayar programlamayı öğrenmeye istekliyseniz, web sayfalarını yapmayı ciddi olarak düşünün. Bu konuda birçok website bulunuyor.

Web tasarımı için kolaylıkla tutorial veya websitelerde eğitim serileri veya profesyonellerden destek alabilirsiniz.

Düşünsenize evde oturuyorsunuz ve tek yapmanız gereken harika web sayfaları tasarlamak, bakın web kodlamaktan bahsetmiyorum. Web tasarımı için kodlama yapmanıza gerek yok. Bu yöntemi çoğu kişi bilmez, ancak bunu araştırarak elde edebilirsiniz.

Bu yöntemi pas geçenler için html, css ve javascript bilmelerinin yeterli olduğunu söylemek mümkün.

Tasarladığınız web tasarımlarını nerde satacağınızı bilmiyorsanız, bunu sizin için yapan aracı firmalar var. Yani tasarımınızı sizin için e-ticaret sitesine yüklüyor ve müşterilere sunuyor. Tasarımınızı beğenen müşteriler onu kredi kartı ile satın alıyor ve aracı site bir miktar komisyon alarak, geri kalan parayı size aktarıyor.

Bu yöntem ile bir freelancer çalışanı sadece web tasarımı satarak, (bahsettiğim siteden) 1 trilyonun üzerinde gelir elde etmektedir. Hiçbir işi küçümsememekte fayda var. Heleki çağımızın olayı internetten kazanılan para oldukça yüksek miktarlardadır.

Bir Web Sitesi veya Blog Açın

para kazanmanın yolları

Elbette, çevrimiçi dünyadaki rekabet, ancak iyi bir siteyi veya blogu ayıran bir şey, yazarının özveri ve heyecanıdır. Bir web sitesi veya Blog açarak reklam geliri elde etmek istiyorsanız öncelikle bu işin inceliklerini öğrenin. Daha sonra kendinize belli bir alan belirleyin ve tüm becerilerinizi sergileyin.

Para Kazandırma Uygulamalarını Kullanma

GigWalk:

para kazanmanın yolları

GigWalk isimli uygulama, iPhone kullanıcılarının yakın çevrelerinde ufak işler bulup para kazanmalarına olanak veriyor. Bu işler, belirtilen bir restorana gidip istenen özelliklerin olup olmadığını kontrol etmek (örneğin tekerlekli sandalye var mı?) ya da belirli bir noktadaki trafik ışıklarının çalışıp çalışmadığını fotoğraflayarak raporlamak gibi görevlerden oluşuyor.

Sistem kısaca şöyle işliyor; iPhone sahibi olan herkes sisteme üye olabiliyor. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra haritadan yakın çevrelerindeki görevleri görüntüleyerek kendilerine en cazip geleni seçerek işe koyuluyorlar. Yalnız bir görevi yerine getirebilmek için muhakkak o noktada olmak zorunluluğu var, hem sistemin sağlıklı işlemesi hem de bir kullanıcının birden fazla görevi işgal etmemesi için.

Görevlerden kazanılan miktar 3 dolar ile 90 dolar arasında değişiyor. Yeni kullanıcılar düşük ücretli görevlerden başlamak zorunda ve belirli bir deneyim kazandıktan sonra daha yüksek ücret veren görevlere geçiş hakkı kazanıyorlar.

Make Money – Free Cash App: 

Kredi ödülleri toplamak için görevleri tamamlayın. Görevler değişir ve videoları izleyebilir, ücretsiz uygulamalar indirebilir, anketleri tamamlayabilir ve daha pek çok şey yapabilirsiniz. Kredi ödüllerini PayPal ile nakit olarak kullanın.

– Videoları izleyerek para kazanın
– Eğlenceli yeni uygulamalar test ederken ücretsiz nakit kazanın
– Anketleri tamamlamak için para kazanın
– Servisleri test edin ve ücretli olun

Uygulamayı indirmek için tıklayın.

CheckPoints:

CheckPoints uygulamasını ister Android ister iPhone cep telefonunuza indirerek para kazanabilirsiniz. Checkpoint ile barkod tarayarak, videolar izleyerek, testlere katılarak, internetten araştırma yaparak veya teklifleri tamamlayarak para kazanabilirsiniz.

Uygulamayı indirmek için tıklayın.

Hareketli bir Reklam ol

Aracınızı bir reklam ile “sarın”, her zamanki yolculuğunuza devam edin ve bunu yaparak aylık ödenmesini sağlayın. Ayrıca bir şirket logosu tişörtü giyerek de para kazanabilirsiniz.

Boş bir alanı Kiraya Verin 

Evinizin bir odasını kiralayabileceğiniz gibi yazlık veya yayla evlerinizi kiraya verebilirsiniz. Zaten birkaç kere odanızı veya evinizi kiraladığınız zaman öneriler gelmeye başlayacaktır. Elbette bu önerilerin olumlu olması için müşterileri memnun etmeniz gerekiyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir