Photoshop alternatifi ücretsiz programlar listesine derledik. Photoshop programını satın alacak durumunuz yoksa Photoshop’a alternatif ve ücretsiz olabilecek en iyi programları araştırdık.

PhotoShop yerine kullanılabilecek ücretsiz programlar ile Photoshop’un yaptıklarını yapabilirsiniz. Hadi bakalım.

Photoshop Alternatifi Ücretsiz Programlar

Sosyal medyanın etkisi ile artık herkes, kolay bir şekilde fotoğraflarını düzenleyebileceği programlar arıyor. Bunun için tasarlanmış binlerce fotoğraf editörü var. Ancak çoğu, kırpma ve bir-iki renk ayarından öteye gidemedi.

photoshop-gibi-ücretsiz-programlar-1

Hal böyleyken, photoshop alternatifi, kolay kullanıma sahip bir fotoğraf editörü bulmak zorlaşıyor. İşte tam bu sırada, photoshop’a alternatif olacak bu programları, sizler için derledik.

1- Gimp.Org

Gimp, kullanımı açısından ve özellik bakımından, en iyi Photoshop alternatifleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Gelişmiş filtreleri ve renk ton ayarlamaları ile profesyonel çalışmaları kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

  • Hazır eklentilere sahip olması ve bu eklentilerin çok kolay bir şekilde kuruluyor olması.
  • Ayrıca, kurulan eklentilerle, tek bir tıkla istediğiniz ayarlamaları yapabilirsiniz.

2- GetPaint.Net

Windows’un resim düzenleme editörü olan Paint’i bilmeyen yoktur. Yıllarca basit düzenlemeler harici kullanılmayan bu uygulama, yıllar geçtikçe yeni özellikler eklenerek, güzel bir fotoğraf düzenleme programı haline geldi.

Gimp kadar özellikli olmasada Paint.net, kendi çapında hızlı ve pratik olması ile kullanılmaktadır. Hazır eklentileri ve hızlı renk ayarlama seçenekleri ile kolay bir yapıya sahip olan Paint.Net, basit bir yapıya sahip olması ve efektlerin az tutulmasından dolayı, çok hızlı ve kullanışlıdır.

3- Pixlr.Com

Pixlr, aslında çok güçlü ve hatta Photoshop’tan daha iyi bir fotoğraf düzenleme editörüdür. Autodesk ürünü olan bu program, çok kapsamlı ve geniş bir yapıya sahiptir.

Çok fazla düzenleme seçeneğine sahip olan editör, Photoshop’ta bulunan her türlü fırça, maske, keskinlik, netleştirme işlemini barındırıyor.

4- Adobe Photoshop Express

Photoshop Express, daha çok bir alternatif gibi değil de, Photoshop’un her türlü düzenleme aracını barındıran mobil uygulama gibidir.

Photoshop ile yapılabilen her türlü düzenlemeyi, akıllı telefonunuzdan Express’i kullanarak yapabilirsiniz.

Çok daha pratik ve hızlı araçlara sahip olan uygulama, düzenlediğiniz fotoğrafı anında sosyal medya adreslerinizden paylaşma imkanı da sunuyor.

5- PhotoScape X

Fotoğraf kolajlarını, düzenlemeyi seri, hızlı ve düzgün metotlarla yapabildiğiniz ücretsiz programdır.

Photoshop gibi ücretsiz programlar listemiz burada son buluyor. Sizin  de kendi kullandığınız programlar var ise bize bildirmeyi unutmayın, birlikte paylaşalım.

Bu arada photoshop lisanslı aylık 35 TL’den 50 TL civarlarına çıktı, malum dolardan dolayı sanırım, bilginiz olsun.

Adobe Photoshop Express ücretsiz mi?

Adobe Photoshop Express’i iOS, Android ve Windows mobil aygıtlarında nasıl kullanacağınızı öğrenin. Güçlü ve kolay fotoğraf düzenlemeleri yapmaya ve kolajlar oluşturmaya yönelik ücretsiz bir mobil uygulamadır.

Adobe Photoshop programı nasıl indirilir?

Creative Cloud web sitesine gidin ve İndir’i tıklayın. İndirilen dosyayı çift tıklatarak yükleme işlemini başlatın. Yükleme işlemini tamamlamak için ekrandaki talimatları izleyin


Yorumlar (1)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

N.Gürbüz Köse 3 sene önce

PHOTOSCAPE en iyi fotoğraf düzenleme programıdır,hemde ücretsiz..!!!