Pratik Bilgiler : Zorlu Antep Fıstığını Açmak Artık Çok Kolay !

Ana Sayfa Genel Pratik Bilgiler : Zorlu Antep Fıstığını Açmak Artık Çok Kolay !
  Çoğu Antep Fıstığı kolay açılabilir.Ancak bazen tırnak kıran ve dişlerin içine girip adeta kaya gibi olan Antep Fıstıklarını açmak o kadarda kolay değil.Ancak şimdi size vereceğimiz 2 pratik bilgi ile açılması zor olan Antep Fıstıklarını artık kolay bir şekilde açacaksınız.

Yöntem – 1 :

Şimdi atılan antep fıstığı kabuklarından birini alıyoruz.Daha sonra inatçı antep fıstığımızın açık olan ağız kısmına doğru sert bir şekilde almış olduğumuz kabuğu yerleştiriyoruz.Kabuğu iyice boşluğa doğru ittiğimizde inatçı antep fıstığının açıldığını göreceğiz.

Yöntem – 2 :

Evet 1. yöntemi denedik ve başarısız olduk, sakın dişinizle veya elinizle açmayın ! pes etmek yok.Şimdi gelelim 2. yöntemimize, PARÇALA ! , evet ilk yöntem ile açamadığımız antep fıstığımız demekki biraz zor seviyor ve bu zorun üstesinden evdeysek bir kavanoz yardımı ile antep fıstığımıza hafif kuvvet ile vuruyoruz, çok fazla bir güç uygulamaya gerek yok, antep fıstığını tuzla buz etmeye gerek yok.Eğer piknikte isek taş veya ufak bir kaya parçası ilede deneyebiliriz.Dediğimiz gibi çok fazla kuvvet uygulamaya gerek yok , gerçi ağzı kapalı antep fıstığını atmaktansa, parçalayıp yemek daha mantıklı gibi görünüyor, iyi şanslar 😀

Kaynak : http://lifehacker.com/the-two-easiest-ways-to-open-a-stubborn-pistachio-1793674910

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir