• Ana Sayfa
  • İnternet
  • Prof. Dr. Canan Karatay’a Göre Korona Virüsünden Korunma Yolları: Kelle Paça Yemek
Televizyon programında canlı yayında bütün dünyanın korkulu rüyası olan korona virüsle ilgili açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Canan Karatay, virüsten korunma yollarını tek tek sıraladı. Sarımsak, soğan, lahana, pancar ve turp tüketmek olduğunu söyledi.

Dünyanın korkulu rüyası haline gelin korona virüsü hakkında açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Canan Karatay, salgında en önemli etmen bağışıklık sisteminin güçlü tutulmasıdır.

Karatay, ayrıca anti virüs olarak bir çok yiyeceğin olduğunu belirtip, birden fazlada korunmanın olduğunu belirtti.

Korona Virüsünden Korunmak İçin Sağlıklı Yaşam

korona virusden korunma yollari

Karatay: Virüslerden korunmanın en etkili yollarından bir tanesi de kelle paça. Senelerden beri dile getirmekteyiz, insanların bağışıklık sistemini güçlendirmesi lazım. Bağışıklık sistemi güçlenince virüslerden korunabiliyoruz.

”Yaşam biçimi ve yiyeceklerin önemi çok büyük. Kış aylarında soğuktan korkmayacağız. Kış aylarında evlerimizi havalandıracağız. Bol bol su içeceğiz, kristal kaya tuzuyla. Çünkü kristal kaya tuzunda 84 tane dengeli mineral var” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Korona Virüsünden Korunma Yolları

korona virusu korunma

Diğer yandan mevsimlerinde önemine dikkat çeken Karatay,” Vücudun kuvvetlenmesi nasıl olacak ” Turp, lahana, soğan, sarımsak bunlar çok önemli yiyecekler. Bakıldığında bunların hepsi toprağın içerisinde bulunmaktadır. Bunları kışın yiyeceksiniz diyor. Gelecek senelerde karşımıza çıkacak olan virüslerin ne olduğunu bilmiyoruz. Grip virüslerinin ise her zaman şekil değiştirdiğini” belirtti.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!