Koronavirüs salgınında vaka sayılar artmaya başladı, dahası ölüm oranları da aynı keza artmaya başladı. Hal böyle olunca kısıtlamalarda yavaş yavaş geri gelmeye başladı.

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan iller arası dolaşıma engel olunmadığı ve test sayısı artırılmadığı sürece koronavirüsü ile mücadele konusunda sonuç alınamayacağını söyledi.

İller arasındaki dolaşıma kısıtlama gelmeli!

Iller arasindaki dolasima kisitlama gelmeli

Mehmet Ceyhan etkili bir çözüm için iller arasındaki dolaşıma kısıtlama getirilmesi gerektiğini de söyledi. Bir diğer önemli noktanın da test sayısı olduğunu belirten Prof. Ceyhan, Habertürk TV yayınında yaptığı açıklamada, ”Test sayısında dünyada 67. sıradayız. Bu çok yetersiz. Üstelik bunların önemli bir bölümünün de futbol takımlarına, organize iş merkezlerinde yapıldığını biliyoruz” açıklamalarında bulundu.

Covid-19 salgınında yoğunluğun artışının politika, tatil, düğün gibi gerekçelerle düzenlenen kalabalık etkinlikler sebebi ile yaşandığını belirten Ceyhan, bu şekilde nüfus dolaşımı devam ettiği sürece salgın konusunda başarı sağlanmasının beklenmemesi gerektiğini belirtti.

Youtube Kanalımıza Abone olmayı lütfen unutmayın. :)


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!