Asgari ücret ile ilgili farklı çevrelerden açıklamalar gelmeye devam ediyor. Son yorum ise Prof. Dr. Özgür Demirtaş’tan açıklamalar geldi. Detaylarına bakalım.

Demirtaş, asgari ücrete yapılacak zam için tarih açıklarken, fiyat artışının ne kadar olacağını da paylaştı.

Prof. Dr. Özgür Demirtaş’tan Flaş Asgari Ücret Açıklaması

Özgür Demirtaş

Asgari ücret yılbaşında yapılan zamların ardından 2022 yılı için net 4 bin 253 lira olarak belirlenmişti.

Yılın ilk üç ayında enflasyon giderek artınca asgari ücret eridi ve milyonlarca çalışan için ara zam beklentisi oluştu. Zam söylentilerinin ardından konuya ilişkin birçok açıklama geldi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücrete ikinci zam tartışmalarına son noktayı koydu. Bilgin, ”Tartışmayı anlamlı bulmuyorum, çok önemli artış yaptık” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekilli Cahit Özkan ise, “Maliyet artışları nedeniyle gerekirse hükümetimiz Cumhurbaşkanımız yeniden asgari ücret fiyat artışını gündeme getirebilir” açıklamasında bulundu.

“ASGARİ ÜCRETE 4 AYA BİN TL ZAM YAPILACAK”

Sosyal medyadaki yorumlarıyla adından sıkça söz ettiren Ünlü Finans Uzmanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş asgari ücrete ikinci bir zam geleceğini fakat bu fiyat artışının da vatandaşın çektiği sıkıntıları dindirmeyeceğini öne sürdü.

Özgür Demirtaş da konu hakkında beklentilerini ve düşüncelerini sosyal medya hesabından paylaştı. Demirtaş asgari ücrete 4 aya kadar 1000 TL zam yapılacağını iddia etti.

Twitter hesabından takipçilerine seslenen Demirtaş yapılacak fiyat artışının hiçbir şeye çare olmayacağını da aktardı.

Demirtaş bu iddiasını şu sözlerle aktardı: “Tahmini mi yazayım: Hükümet asgari ücrete 3-4 aya 1000 TL daha zam yapar. Ama insanlar bu Yaz sonu 5250 TL ile şu anki 4250 TL ile alabildiklerinden daha az meyve, sebze, et, süt vs alabilirler. Bu yazdıklarım yine gerçek olur. Twitler atılır. Ama bir şey değişmez…”


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER