PS4 Zararlısı : Hamam Böcekleri

Ana Sayfa Haber Oyun PS4 Zararlısı : Hamam Böcekleri
  PlayStation 4 kullanıcıları için ilginç ve bir o kadar da garip bir tehdit baş gösterdi. Sorun; hamam böcekleri!

Sevimli hamam böcekleri, PS4’ü nasıl tehdit ediyor?

PlayStation 4’ünüzle sorun mu yaşıyorsunuz?

Sorun yaşatan bir hamamböceği olabilir!

Oyun Konsol tamircisi Manhattan merkezli XCubicle Patrick Che, Kotaku ile yaptığı röportajda sıcak ve karanlık yerlerde yaşama eğiliminde olan zararlıların Sony’nin oyun konsolunu sevdiğini söylüyor.

Konsolun altındaki havalandırma ızgaraları geniş olması böceklerin girmesini kolaylaştırıyor. Ayrıca, konsolların yatay olarak dolaplarının zeminine yakın bir yere konmaları da sorunun çözümüne  yardımcı olmuyor. PS4 harici – dahili güç kaynağı nedeniyle Xbox One’dan daha sıcak çalışıyor, bu nedenle içeride sıcak bir atmosfer oluşuyor.

Che, Kotaku’ya sorunun çok yaygın olduğunu ve mağazalarının tamir işi yaparken ölü böceklere çok rastladığını söyledi. Tamirciler,  böcek musallat olan makineleri temizlemek için 25 dolarlık “böcek ücreti” bile talep ediyor.

Bir başka  oyun konsolu tamircisi, çoğu insanın konsollarının böcek dolu olduğunu bile bilmediklerini söyledi. “PS4’ün dahili güç kaynağı bileşenleri üzerine yapışan hamam böcekleri, PS4’ün çalışmasını durdurabilir” diye belirtiyor. Kotaku,  bu durum güç kaynağı değiştirmeyi veya iyi bir temizleme işlemi gerektirir diyor.

Hamam böceğinin  konsolunuza  girmesinden mi  endişe mi ettiniz ? Bu böcek istilasından kurtulmak için alacağının birkaç önlem var.Her şeyden önce , evinizi düzenli ve temiz tutun ve yılda bir kez de olsa evinizi böceklere karşı ilaçlatın. İkincisi, PS4’ünüzü, hava alabileceği, yüksek bir yerde saklayın.

Kaynak : http://www.foxnews.com/tech/2017/04/19/cockroaches-may-be-inside-your-ps4.html

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir