Dünya genelinde ve ülkemizde koronavirüs salgını hızla devam ediyor. Vaka ve ölüm sayılarındaki artışın önlenmesi kapsamında ise gerekli önlemler alınmaya devam ediyor. Önlemler alınsa da virüs bir şekilde bulaşabiliyor. Son örneği ise Koç Holding Onursal Başkanı iş insanı Rahmi Koç oldu. Çoğu kişi ise internette Rahmi Koç korona mı oldu diye sormaktan kendini alamadı, detaylarına bakalım.

Koç’un 9 Ekim tarihinde düzenlediği 90. doğum günü partisinde Covid-19 salgınına yakalandığı belirtiliyor. Bu arada Koç, Amerikan Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Rahmi Koç Koronavirüse Yakalandı!

Rahmi Koç korona mı oldu

Diğer yandan ise Rahmi Koç, Bodrum’daki partisine davet ettiği kişilerden Covid-19 testi yaptırmasını istemişti. Ayrıca test yaptırmayanları ise partiye kabul etmemişti. Bütün önlemlere rağmen nasıl Covid-19 salgınına yakalandığı merak konusu oldu.

RAHMİ KOÇ Kimdir?

rahmi koç kimdir kısaca

Rahmi Koç, 1930 senesinde Koç Holding’in kurucusudur. Vehbi Koç ve Sadberk Koç’un dört çocuğundan ikincisi olarak (Semahat Arsel-1928, Rahmi Koç-1930, Sevgi Gönül-1938, Suna Kıraç-1941) dünyaya geldi.

Rahmi Koç, ilköğretim eğitimini Ankara’da tamamladı. İstanbul’da Robert Kolej’e başladı. Daha sonra mezun olduktan sonra yüksek öğrenim görmek için ABD’ye giden Rahmi Koç, Johns Hopkins Üniversitesi’nde Endüstriyel Sevk ve İdare Bölümü’nde okudu.

1958 Yılında Kendine İş Hayatında Yer Buldu

rahmi koc is hayati

Koç, Harp Akademileri’nde yedek subaylık hizmetini tamamladı. 1958 yılında Otokoç şirketinde görev alarak Koç Topluluğu’nda çalışmaya başladıktan sonra, 1960’ta Koç Topluluğu’nun Ankara’daki temsilci şirketi Koç Ticaret’e geçti.

1964 yılında, daha bir yıl önce kurulan Koç Holding’in Ankara’dan İstanbul’a taşınmasıyla, Rahmi Koç da Genel Koordinatör sıfatıyla holdingin başına geçti.

Muhteşem Dünya Turu

rahmi koc dunya turu

Koç, Nazenin IV yelkenlisiyle Fenerbahçe Marinası’ndan 19 Eylül 2004 yılında denize açılan Rahmi Koç, ortalama 2 sene süren bir dünya turu gerçekleştirdi. 5 kıtaya ulaşan, 28.250 deniz mili yol yapılan ve 657 gün süren yolculuğunu tamamladı.

Youtube Kanalımıza Abone olmayı lütfen unutmayın. :)


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!