Sahibinden.com sitesine açılan soruşturmadan sonra bir soruşturmada diğer şirketlere geldi.

Son dakika haberine göre 2. el araç alım satım şirketlerine soruşturma açıldı. Rekabet Kurulu tarafından yapılan açıklamada, Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’u ihlal ettikleri iddiasıyla soruşturma kararı alındığı belirtildi.

Rekabet Kurulu Duyurdu! 2. EL Araç Alım Satım Şirketlerine Soruşturma

2. el arac alim satim sirketlerine sorusturma

Son dakika haberine göre Rekabet Kurulu,

  • Arabam.com,
  • Vava Cars Turkey,
  • Araba Sepeti ve
  • Letgo Mobil

İnternet hakkında soruşturma açıldığını duyurdu.

Kararda şöyle denildi: “Arabam Com İnternet ve Bilgi Hizmetleri A.Ş., Vava Cars Turkey Otomotiv A.Ş., Araba Sepeti Otomotiv Bilişim Danışmanlık Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Letgo Mobil İnternet Servisleri ve Ticaret A.Ş. hakkında soruşturma açıldı.

Çevrim içi platformlar üzerinden ikinci el binek araç alım, satımında faaliyet gösteren Arabam Com İnternet ve Bilgi Hizmetleri A.Ş., Vava Cars Turkey Otomotiv A.Ş., Araba Sepeti Otomotiv Bilişim Danışmanlık Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Letgo Mobil İnternet Servisleri ve Ticaret A.Ş.’nin çeşitli uygulamalar ile 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. maddesini ihlal ettikleri iddiası üzerine yürütülen önaraştırma Rekabet Kurulunca karara bağlandı.

Ön araştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 21.07.2022 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak; Arabam Com İnternet ve Bilgi Hizmetleri A.Ş., Vava Cars Turkey Otomotiv A.Ş., Araba Sepeti Otomotiv Bilişim Danışmanlık Hizmetleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Letgo Mobil İnternet Servisleri ve Ticaret A.Ş. hakkında soruşturma açılmasına, 22-33/528-M sayı ile karar verdi.”


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER