Bilinçaltındaki olaylar kişiliğimiz hakkında düşündüğümüzden çok daha fazla şey söyleyebilir.

Uzmanlar bizim bilinçaltı düşüncelerimiz, hoşunuza giden şeyler, inançlar, korkular, anılar ve becerilerin tümünü tutan bir depolama biriminde gibi düşünün, orada her şey vardır.

İlginç olan şey, doğrudan bilinçli davranışımıza bağlanmasıdır ve bu durumda gözleriniz tam resmi görür fakat beyniniz önce size göre olanı seçer.

Resimde İlk Gördüğünüz Hayvan Kişiliğiniz Hakkında Bilgiler Verebilir!

Bu eğlenceli bir test, bu yüzden çok ciddiye almayın. 🙂 Yazının tadını çıkarın.

önce hangi hayvani görd

1- Zebra

zebra

Gördüğünüz ilk hayvan zebra ise etkili, komik ve karizmatik kelimeler tamamen sizinle ilgilidir. Çok aktif ve spontansınız, en bulaşıcı kişiliğe sahipsiniz ve insanlar sizi her zaman takip ediyor.

İletişim becerileriniz çok iyidir, iyi bir pazarlamacı olabilirsiniz. Aynı şeyi tekrar tekrar yapmak zorunda kalırsanız sıkılabilirsiniz. Her gün farklı bir şey getirdiği sürece yeni etkinlikler yada insanları ile tanışabilirsiniz.

2- Kedi

kedi

İlk kediyi fark ettiyseniz, çok konuşmayı sevmeyen kişisiniz ve bazı insanlar utangaç olduğunuzu düşünebilir. Asıl sebep, eylemlerin ortasında olmak yerine gördüklerinizi analiz etmeyi tercih etmenizdir.

Çevrenizdeki insanların sizin hakkınızda ne düşündüğünü içtenlikle umursamazsınız ve başkalarının da aynı şeyi sizin için yapmasını tercih edersiniz. Kendi kurallarınızı kendiniz belirlersiniz ve onları korursunuz.

3- Ördek

ördek

Önce ördeği görürseniz, % 100 iyimsersiniz. Sizin için bardağın dolu tarafından yada boş tarafından bakmak diye bir şey söz konusu değildir. Şu anda anı yaşıyorsun ve hayatı tam olarak test etmeyi seviyorsun. Yeni yerler keşfetmekten, yeni beceriler öğrenmekten hoşlanırsınız ve merakınızın kesinlikle bir sınırı yoktur.

4- Koala

koala

Gördüğünüz ilk hayvan koala olsa ise, çok sakin ve her gün kendi hızınızda yaşamaktan hoşlanıyorsunuz. Çok nazik, duyarlı, şefkatli ve düşünceli bir insansınız.

Özellikle büyük partileri sevmiyorsunuz. Güzel bir film veya iyi bir kitap sizin için çok iyi bir zaman geçirme şeklidir. Fedakarsınız, başkalarına yardım etmek gibi ve içtenlikle karşılığında hiçbir şey beklemeyin.

5- Fil

fil

Fil ilk gördüğünüz hayvansa, çok gerçeksiniz ve etrafınızdaki her şeyi derinden önemsiyorsunuz. Sadık, sorumlusunuz ve aileniz ve arkadaşlarınız her zaman size güvenebilir.

Yardıma ihtiyaçları varsa, kiminle konuşacağını tam olarak bilirler. Ve bir şekilde her zaman bir çözüm bulmanın ve sorunu çözmenin bir yolunu buluyorsunuz. Siz sadece iyi bir dinleyici değilsiniz, ayrıca rakipsiz bir problem çözücüsünüz.

6- Ayı

ayi

İlk önce ayı fark ettiyseniz, çok mantıklı, muhafazakâr ve gelenekselsiniz, yüksek değerleriniz var ve hayatınızı bunlara göre inşa ediyorsunuz.

Çok hassas, düşünceli ve diplomatiksiniz. Kurallara ve düzenlemelere inanıyorsunuz ve spontan kararlar kesinlikle sizin tarzınız değil.

7- Zürafa

zürafa

Zürafa gördüğünüz ilk hayvansa, sosyal birisiniz, çok esneksiniz, herhangi bir gruba uyum sağlayabilirsiniz ve göz açıp kapayıncaya kadar o grubun merkezi olacaksınız. Konuşmayı seviyorsunuz ve gerçekten herkesle iyi bir konuşma yapabilir.

8- Tavşan

tavşan

Tavşan gördüğünüz ilk hayvansa, çok yaratıcı, enerji dolu ve bulaşıcı olarak mutlu olursunuz. Nereye giderseniz gidin, her zaman kahkaha ve neşe getirirsiniz ve herkes arkadaşınız olmak ister.

İnanılmaz mizah anlayışınız, işte yada partide olsun, sizi anında ilgi odağı haline getirir. Bazı insanlar biraz sığ olduğunuzu düşünebilir, ama bu gerçeklerden çok uzaktır.

9- Aslan

aslan

Eğer aslan ilk tespit ettiğin hayvansa sen doğuştan bir lidersin. Doğal olarak, ortak bir hedefe ulaşmak için insanları sizi takip etmeye nasıl ikna edeceğinizi biliyorsunuzdur fakat bazen baskın olma eğiliminiz olabilir ve gücünüz biraz bunaltıcı olabilir.

Herhangi bir zorluktan korkmuyorsunuz, aslında onları seviyorsunuz çünkü size neler yapabileceğinizi ve bir kazanan gibi hissetmenizi sağlayan bir fırsat sunuyorlar. Çok rekabetçisiniz ve olağanüstü stratejik becerileriniz var.

10- Baykuş

baykuş

Gördüğünüz ilk hayvan baykuş ise, kendi başınıza çalışmayı tercih eden çok analitik ve derin düşünen bir insansınız. Sessiz zaman geçirmekten hoşlanırsınız ve sosyal durumlarda kendinizi rahat hissetmezsiniz.

Her şeyin iyi organize edilmesini seviyorsunuz, herhangi bir kaotik durum sizi rahatsız ediyor. Mükemmeliyetçisiniz ve bazen de başkalarından aynı şeyi bekliyorsunuz.

Bu ilk gördüğünüz resimdeki hayvanlar sizi gerçekten anlatıyor mu? Bizimle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.


Kaynak : https://brightside.me/wonder-quizzes/the-animal-you-spot-first-says-a-lot-about-your-personality-648860/
Yorumlar (3)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

Anonim 2 sene önce

Aslan gördüm. Doğru gibi:)

jamal eddin 2 sene önce

benimde

Anonim 3 sene önce

benimkisi koala… Çoğu şey doğru gibi.