İlk kişilik testleri 1920 yıllarında kullanılmıştır. Genel olarak askeri personel seçme süreçlerinde kullanılan yöntem çokta başarı kat etmiştir. Günümüzde ise bazı meslek gruplarında veya özel durumlarda bu testler yapılabilmektedir.

Genelde yapılış amaçları çok daha detaylı bilgilere ulaşmak detaylara ne kadar hakimsiniz, ne kadar dikkatlisiniz, psikolojik olarak ilk baktığınızda neler görüyorsunuz gibi bilgilere ulaşılmaya çalışılmaktadır.

Bu testte de resme bir defa baktığınızda kaç tane at görüyorsunuz. Resme bakın ve kaç taneye kadar atları gördüğünüzü bakın.

Resimde Kaç At Görüyorsunuz?

Resimde Kac At Goruyorsunuz

Bazen olaylara farklı şekilde yaklaştığınızda olumlu yada olumsuz dönüşümler alabilirsiniz. Burada algı çok önemlidir, bakış açısı çok önemlidir. Yaptığınız buradaki seçimler kişiliğinizi de belirleyebilir.

1- Resimde Bir At Görüyorsanız

resimde 1 at

Bu resimde tek bir at görüyorsanız, çoğu şeye yüzeysel bakıyorsunuz ve dikkatli değilsiniz. Genel olarak küçük olaylar için endişelenmiyorsunuz. Ayrıca kararlarınızı çabuk veren bir insansınız.

Ekip çalışmasını çok önemsiyorsunuz. Birlik olmaya inanıyorsunuz. Takım oyununda lider olmayı seviyorsanız fikir vermek ve almak hoşunuza gitmektedir.

Görsel yeteneğe sahip bir insansınız. Bir tartışmaya girdiğinizde kaybetmeyi sevmiyorsunuz yada kolay kolay kaybetmezsiniz. İnsanların sizin hakkınızda ne düşündüğünüzü de pek umursamıyorsunuz.

2- 5 İle 10 Arasında At Görüyorsanız

resimde at 5

Resimde 5 ile 10 arasında at görüyorsanız, işleri ciddiye alan bir kişisiniz. Her durumda elinizden geleninin en iyisine yapmaya çalışıyorsunuz.

Mükemmeliyetçi bir kişisiniz. Her zaman göreve odaklanıyorsunuz. Kendiniz hedeflere ulaşmakta zorlanabiliyorsunuz. Beklemeyi seven bir insansınız. Her şeyin planlı olmasını istiyorsunuz, plan yapmayı seviyorsunuz. Bir şeyi tekrar tekrar deneyebilirsiniz. Kendinize güvenen bir insansınız.

3- Resimde 11 At ve Daha Fazlasını Görebiliyorsanız

resim 11

Resimde 11 at ve daha fazlasını görebiliyorsanız, ayrıntılı ve çok dikkatli bir insansınız. Diğer insanların yapamayacağı pek çok şeyi algılama yeteneğine sahipsiniz. Bir işe el attığınızda o işi mükemmel bir şekilde yapmaya çalıyorsunuz. Her detay sizin için çok önemlidir.

Genellikle her şeyin istediğiniz gibi olmasını istiyorsunuz, buda sizin için sıkıntılar oluşturmaktadır. Israrcısınız sonuna gitmeyi seviyorsunuz.


Kaynak : https://brightside.me/wonder-quizzes/how-many-horses-do-you-see-your-answer-can-reveal-a-lot-about-you-660610/
Yorumlar (1)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

Anonim 2 sene önce

13 gördüm resimde Genellikle her şeyin istediğiniz gibi olmasını istiyorsunuz, buda sizin için sıkıntılar oluşturmaktadır. Israrcısınız sonuna gitmeyi seviyorsunuz. bu yorum doğru gerçekten bu yorumdaki halim yüzünden proje bıraktım bu kadar özenmek doğru değil deyip şöyle ölçü koydum kendime iş görsün amaca hizmet etsin biraz özenmek yeterli