• Ana Sayfa
  • Oyun
  • Riot Games, VALORANT Oyununun Herkes İçin Açılacağı Tarihi Bildirdi
Riot Games CS:GO gibi 5'e 5 takım savaşı olan VALORANT oyununun herkes için oynanabileceği tarihini açıkladı. 2 haziran'dan itibaren VALORANT ücretsiz oynanılabilecek.

League of Legends’ın yapımcısı olan Riot Games bildiğiniz gibi yeni bir oyun çıkarmıştı. Yeni Oyunun adı ise  VALORANT’tı. Oyun Beta sürümünde Twitch Valorant yayınlarını izleyenlere Drop düşürmesi ile oynanabiliyordu. Ancak şimdiki süreçte herkes için oynanabilecek.

Riot Games CS:GO gibi 5’e 5 takım savaşı olan VALORANT oyununun herkes için oynanabileceği tarihini açıkladı. 2 Haziran‘dan itibaren VALORANT ücretsiz oynanılabilecek.

Oyun Bazı Bölgelerde Açık Olmayacak:

valorant çıkış tarihi

Riot Games tarafından yapılan Valorant oyunu ücretsiz olarak herkes için piyasaya 2 Haziran’da giriş yapacak. Ancak ilk aşamada oyun her bölgede açık olmayacak. 

Oyunun yayınlanacağı bölgeler şu şekilde: Avrupa, Güney Kore, Kuzey Amerika, Brezilya gibi yerlere açılacak ve yakın zamanda ise birçok bölge daha eklenip ücretsiz olarak oynanabilecek.

Daha önce VALORANT Twitch’de izlenme rekorlarını neredeyse kırıyordu. Hatta ilk günlerde çok ciddi bir şekilde izleniyordu. Drop düşürme olayları sebebiyle de çok izlenmişti.

Yine Riot games’in oyunu olan League of Legends Twitch izlenme rekoru bulunuyor. VALORANT ise buna çok yaklaştı 1.7 milyon seyirciylee League of Legends izlenme rekorunu kırmak üzereydi. Oyun ücretsiz olduktan sonra LOL kadar oynanır mı bilemeyiz ancak şuan oyunu birçok kullanıcının beklediğini söylemek gerekiyor. Oyunla ilgili sizin düşünceleriniz nedir bizlere yorumlarda belirtebilirsiniz.

Oyunu bilgisayarınıza indirip, kurmak isterseniz buradan https://beta.playvalorant.com/tr-tr/download indirebilirsiniz. Şuan biz indirdik ve bilgisayarda yaklaşık 8-9 GB yer kaplıyor.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!