Aşı Bulundu Mu Rusya bu konuyu dünya merak ediyor, Putin açıklama yaptı. Covid-19 aşısı için açıklama yapan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Moskova Gamaleya Enstitüsü tarafından yapılan ve 2 aydan kısa süren insan denemelerinin hemen ardından dünyanın ilk koronavirüs aşısına sağlık bakanlığının onay verdiğini duyurdu. Dahası ek olarak tescillendiğini duyurdu. Corona aşısı bulundu mu? İşte detaylar…

Rusya Aşıyı Buldu Mu? Koronavirüs Aşısı Bulundu Mu?

Rusya Asiyi Buldu Mu

Testler devam ederken genel olarak toplu aşılamanın önünü de açılmış açılıyor. Putin çok kısa zamanda edilen aşının toplu üretimine geçileceğini de açıkladı. Diğer yandan ise Putin kızının da aşılandığını açıkladı.

Putin AŞI İçin Yaptığı Açıklamadan Sonra DSÖ’DEN Açıklama Geldi!

Rusya’nın aşı açıklamasına DSÖ’den açıklama geldi. DSÖ, ”Onay süreci konusunda Rusya otoriteleri ile yakın temas halindeyiz. Aşı süreci oldukça titiz bir şekilde gözden geçirilmeyi gerektiriyor” belirtildi.

ABD’DE de İse KORONAVİRÜS AŞI Çalışmaları Devam Ediyor!

ABD’de en büyük ilaç üreticisi Johnson – Johnson, 100 milyon dozluk koronavirüs aşısının üretimi ve teslimi için ABD hükümetiyle 1 milyar dolarlık anlaşma imzaladı.

Johnson şirketinden yapılan açıklamada, “Ad26.COV2.S” ismi verilen aşının ABD Gıda ve İlaç İdaresi’nden acil durum kullanım izni ya da onayını almasının ardından ABD’de kullanılacağı bildirildi.

Diğer yandan ise ABD hükümeti ile 100 milyon dozluk potansiyel Covid-19 aşısının üretimi ve teslimi için anlaşıldı. Toplam tutarın ise  1 milyar doların üzerinde olduğu belirtildi.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!