Geçen gün farklı bir video izlerken reklama denk geldim. Elim hemen “Reklamı Geç” butonuna gelmişti ta ki, reklam dikkatimi çekene kadar. Luna adlı rüya kaydedici bir makine. Evet gerçekten teknolojinin ilerlediği dönemlerde böyle bir icat bizler için farklı bir deneyim olurdu.

Rüyalarınızı görme süreniz ortalama 10 ile 25 dakika arasında sürer. Fakat uyandığımızda sanki uyanana kadar o rüya içinden çıkamamışız gibi hissederiz. Gördüğümüz rüyalar kimi zaman günlük hayatımızla alakalı, kimi zamanda gerçekle alakası olmayan rüyalar görebiliyoruz.

Rüya Kaydedici

Rüya kaydedici bir makinenin olması gördüğümüzün rüyaları izlememize fırsat sağladı. Rüyalarımız aslında bilinçaltımızın ve hayal gücümüzün birleştiği bir dünya gibi.

Reklamın videosunda Luna adlı icatın Nöro sensitif  algılayıcılar siz uyurken beyin dalgalarınızı kaydedip, elde edilen verileri görüntülere dönüştürdüğünü söylüyor.

Böylece gördüğümüz rüyaları tüm akıllı cihazlardan izleyebileceğimizi sunuyor. Fakat şöyle bir gerçek var ki bu cihaz henüz icat edilmemiş, yani sadece bir reklam içeriğinden ibaret.

Açıkcası böyle bir icat olsa geçmişte kaybettiğimiz insanları rüyamızda gördüğümüzde o anı kaydetmeyi isterdim. O anı ölümsüzleştirmek çok farklı olurdu. Veya korku filmlerinde bile görmediğimiz o gerilim filmi çektiğimiz rüyaları da kaydetmek isterdim. 🙂

rüya kaydetme

Bu arada rüya kaydetmekten bahsetmişken, neredeyse hepimizin horlayan bir yakını vardır. Bunu söyleyincede genel olarak verilen tepki “Ben horlamamki!” oluyor tabiki, bunun içinde çok güzel bir uygulama bulduk. Biz horlama kaydedici diyoruz ama uygulamanın gerçek adı Rüya konuşma kaydedici. Uygulama insanların geceleri horlayıp horlamadığını anlamak için kendi sesini uyurken kaydetmelerini sağlıyor.

Tabiki sadece horlama seslerini değil. Dünyada yaklaşık %5 insan kesin olarak uykudayken konuşuyormuş. Buda demek oluyorki gece uykudayken neler konuştuğunuzu veya bir yakınınızın neler konuştuğunu ve ne hayaller gördüğünü öğrenebilirsiniz.

luna rüya kaydedici webhakim

Diğer yandan herkesin en az 1 kere gördüğü yüksekten düşmekte kaydedip neler gördüğünüzü ve hissettiğinizi kaydedebilirsiniz.

Uygulamanın bazı avantajlarını sizler için derledik:

Uygulamayı çalıştırdığınızda tüm gece boyunca değil, sadece siz konuştuğunuzda kayıt alır ve buda hem sarj tasarrufu hemde 8 saat boyunca bütün sesleri dinlememe tasarrufu sağlar.

Eğer bir başkasının sesini kayıt altına almak isterseniz, uygulamayı daha önce çalıştırıp, saklayabilirsiniz, yani uygulamayı 1 saat sonrasına ayarladığınızda 1 saat sonra kayıt almaya başlayabiliyor. Ne zaman başlayacağınıda alarm edebiliyorsunuz.

Bazı kullanıcılarda programı kısa kısa notlar almak içinde kullandığını söylüyor. Buda iyi bir fikir, nasıl olsa sadece siz konuştuğunuzda çalışıyor. Çok faydalı olabilir, not almak için.

Rüya Konuşma Kaydedici İndirmek için ;

AndroidiOS 

Bu kısa notlardan sonra asıl konumuz Rüya kaydetme makinemiz umarız yakın zamanda icat edilir.

Siz bu konuda ne düşünüyor musunuz? Rüya kaydedici bir icat nasıl olurdu, kullanmak ister miydiniz?

Luna Rüya Kaydedici Gelmeden İnsanların Yapmış Olduğu Birbirinden İlginç Yorumları

  • Düşünsenize bilinç altında ne varsa zaten rüyada görüyorsunuz, bence luna rüya kaydedici geleceğin teknoloji olur, yazın bir kenara.
  • Bu teknoloji gelirse bi yandan iyi bi yandan çok kötü olur, insanların her şeyi ortaya dökülür bence, çünkü rüyada farklı işler yapabiliyorsunuz, düşünün ki, adam başka kadınla beraber ve sabah kalkıp eşiyle birlikte rüya kaydediciyi izlediklerini düşünsenize, kadın evi terk eder ha ha.
  • luna rüya kaydetmek webhakim
  • Rüyaları kaydeden cihaz aslında hiçte sevimsiz gelmiyor, bence efsane olur hatta inception da olduğu insanlar birbirlerinin rüyasına da girse, acaba böyle bir cihazda yaparlar mı.
  • Duyduğum en n ilginç cihazlardan biri bence piyasada yok satılacak, ürün olur.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER