Sosyal medyada çokça paylaşılan korona virüs ile ilgili tedaviler arasına yeni bir yöntem da eklendi. Paylaşılan bilgide kurutma makinesini burnunuza tutunca sinüslere giden sıcak hava ile korona virüsün öldüreceği yönündeydi.

Tıp uzmanları ise uygulamanın tehlikeli olduğunu ve yeni korona virüsünü öldürmeyeceğini söylüyor. Sosyal medyada paylaşılan 6 dakikalık bir videoda ısının korona virüsü öldürdüğünü ve burnunuza yüksek sıcaklık verdiğinizde korona virüs tamamen ortadan kalktığı görüntüleri paylaşılıyor.

Saç Kurutma Makinesi Korona Virüsü Öldürmez!

Sac Kurutma Makinesi Korona Virusu Oldurmez

Doktorların birçok hurafe olayın paylaşıldığını ve tıpkı bunun gibi diğer yöntemlerinde yanlış olduğunu söylüyor. Doktorların açıkladığına göre, ”Burnumuz, normal floranın bir parçası olarak bakterileri taşır. Bunlar bakterilere karışabilir” dedi.

Dünya Sağlık Örgütü, el kurutma makinelerinin yada saç kurutma makinelerini korona virüsü öldürmediğini ve korona virüsün sıcak ve nemli iklimlerde bulaşabileceğini söyledi.

New Jersey’deki Rowan Üniversitesi’nde aile hekimi ve doçent olan Dr. Jen Caudle, burnunuza sıcak hava üflemenin korona virüsü önlemeyeceğini veya iyileştirmeyeceğini doğruladı.


Kaynak : https://www.fox7austin.com/news/a-blow-dryer-will-not-kill-the-coronavirus
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!