• Ana Sayfa
  • Güncel Haberler
  • Sağlık Bakanı Koca, Covid-19 Aşısının Tarihi Hakkında Bilgi Verdi! Koronavirüs aşısı ne zaman çıkacak?

Dünyada ve ülkemizde bilindiği üzere koranavirüse karşı aşı çalışmaları tüm hızı ile devam ediyor. Aşı hakkında bir açıklamada Sağlık Bakanı Dr.Fahrettin Koca’dan geldi. Koronavirüs aşısı ne zaman çıkacak? Koronavirüs aşısı bulundu mu?

Covid-19 salgını bilindiği üzere dünyada ve ülkemizde tekrar yükselişe geçti ve art arda ölümler gelmeye başladı. Bazı ülkelerde 1000’in üzerinde ölümler gerçekleşmektedir. Diğer yandan ise Uzmanlar aşı için çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor. Bu arada Sağlık Bakanı Dr.Fahrettin Koca, Covid-19 aşısı çıkış tarihi hakkında açıklama yaptı.

Sağlık Bakanı Koca, Covid-19 Aşısının Tarihi Hakkında Bilgi Verdi!

Koronavirüs aşısı ne zaman çıkacak

Türkiye’de toplam 13 aşı çalışması var. Faz bir çalışmasına kadar gelmiş oldu. Önümüzdeki haftalar faz bir çalışması başlayabilir. Aşının ortaya çıkması sanıyorum 2021’in Nisan-Mayıs-Haziran aylarında olabilir. Bahsettiğim aşılarının yıl bitmediğinden de piyasaya verileceği kanaati taşıyorum. Bununla ilgili bağlantılarımızın,işbirliğimizin olduğunu da söylemek istiyorum teşekkür ediyorum, hayırlı akşamlar diliyorum.

Bu arada 10 Eylül itibari ile Türkiye’de toplam koronavirüs hasta sayısı 286.455 oldu. Toplam vefat edenler ise 6.895’e yükseldi. İyileşen hasta sayısı 255.407 olarak açıklandı.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER