Aşı ile ilgili sevindirici haberler gelmeye devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Covid-19 aşısının ne zaman uygulanmaya başlayacağıyla ilgili önemli bilgiler verdi. Aşının depolarda hazır beklediğini belirten Bakan Koca birkaç günlük prosedür sonrası aşının Türkiye’ye geleceğini belirtti. Ayrıca, aşının uygulanacağı tarihi de açıkladı.

Dünya genelinde ülkelerin çoğu aşı için geri sayıma başladı. Ülkeler aşılar için genel bir takvim ayarlamaya ve kimlere yapılacağı konusu üzerinde çalışmalar yapmaya devam ediyor. Ülkemizde ise Covid-19 aşısı için hazırlıklar devam ederken, Bakan Koca, devam eden aşı çalışmalarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Sağlık Bakanı Koca Müjdeyi Verdi: Depolarda Hazır Bekliyor

Turkiye'de Asi Ne Zaman Uygulanacak

Hürriyet Gazetesi’nden Abdulkadir Selvi’nin sorularını yanıtlayan Bakan Koca, koronavirüs aşısının 11 Aralık’tan sonra geleceğini söylediğini hatırlatarak, sürecin başladığını ve aşının depolarda hazır beklediğini vurguladı.

Türkiye’de Aşı Ne Zaman Uygulanacak?

Aşı ile ilgili Çin tarafından herhangi bir sorunun olmadığını ve sadece birkaç günlük prosedür olduğunu belirten Koca, “Önümüzdeki günlerde Türkiye’ye geleceğini düşünüyorum. Muhtemelen ay sonu veya yılın ilk haftası uygulama başlayabilir.” ifadelerini kullandı.

Yılbaşı yeni bir virüs patlamasına neden olmasın

Koca, ”Yılbaşı yeni bir virüs patlamasına neden olmasın. Otellerde de eğlence tarzında herhangi bir organizasyon olmamalı. Kalabalık bir araya gelişlerin olmadığı, dar en fazla iki, üç kişinin bir araya geldiği bir durum olmalı. Onun dışında enfeksiyonun, salgının seyri açısından oteller kaynak olabilir; böyle bir duruma izin verilmemeli.” açıklamasını yaptı.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER