Koronavirüs salgını kapsamında bir takım yasakları Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamıştı. Bu kapsamda ise detayları Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı. Bakan Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; ”SEVGİLİ GENÇLER. Bugünlerde gençliğini yaşamak da zor. COVID-19, hareketlilik arttıkça yayılıyor. açıklamasını yaptı. Tüm detaylarına bakalım.

Sağlık Bakanı Koca Sokağa Çıkma Yasakları İle İlgili Açıklama Yaptı

bakan koca

Bakan Koca, ””SEVGİLİ GENÇLER. Bugünlerde gençliğini yaşamak da zor. COVID-19, hareketlilik arttıkça yayılıyor. Sosyal hareketliliği azaltmak zorundayız. Kısıtlamalar saat 20.00’de başlayacak. 2001 ve sonrası doğumlular, SADECE 13.00-16.00 arası sokağa çıkabilecek. Daha az olursa, seviniriz.” paylaşımını yaptı.

Bakan Koca az önce yaptığı paylaşımında; ”NEDEN GENÇLER? Gençler, bir süreliğine, sadece 13.00-16.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek. “Neden herkes değil de, biz gençler?” Siz fark etmeseniz de, virüsün gençler üzerinden bulaşma ve yayılma potansiyeli çok yüksek. Buna karşı da, fedakârlığınıza çok ihtiyacımız var.”paylaşımını yaptı.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER