İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Twitter hesabından gündemdeki Kanal İstanbul projesine yönelik animasyon paylaşıldı. Animasyonda, “Oyunlarda hataların geri dönüşü olur. Peki ya gerçek hayatta? Ya kanal ya İstanbul!” denildi. İBB’den Kanal İstanbul Animasyonu detaylarına bakalım.

İBB’den Kanal İstanbul Animasyonu! Oyunlarda hataların geri dönüşü olur. Peki ya gerçek hayatta!

IBB'den Kanal Istanbul Animasyonu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kanal İstanbul’u yapacağız, inadına yapacağız ve İstanbul nasıl güzelleşecek, bunu da görecekler” ifadelerini kullanmıştı. Erdoğan’ın bu açıklamasının ardından Kanal İstanbul tartışmaları gündem oldu.

İBB, Twitter Kanal İstanbul projesiyle ilgili bir animasyon paylaştı. Paylaşılan animasyonda, verimli ve varlıklı bir şehir olarak tasvir edilen İstanbul, mega projelerle hem yoksullaşıyor hem de doğal kaynaklarını kaybediyor.

IBB'den Kanal Istanbul Animasyonu var mi

Proje aşamaları ilerledikçe animasyonda, “tarım alanları yok oluyor, işsizlik artıyor, su kaynakları yok oluyor, doğal denge bozuluyor, nüfus artıyor” gibi uyarılar yer alıyor. Animasyon, oyunun kaybedilmesiyle, “Oyunlarda hataların geri dönüşü olur. Peki ya gerçek hayatta? Ya kanal ya İstanbul!” mesajıyla son buluyor.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER