Covid-19 salgınıyla mücadelede Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan şok açıklama geldi. Bakan Koca kış aylarına girilen günlerde koronavirüs tedbirleriyle ilgili vatandaşları uyarırken Covid-19 salgını bulaşma biçimlerinden en yaygın olanının da kesinlik kazandığını belirtti. Alınabilecek önlemlere vurgu yaptı.

Bakan Koca, Covid-19 salgını daha ziyade burun yoluyla bulaştığını ifade ederek, maskeyi kuralına göre takmanın, Covid-19 salgını ve mevsimsel gripten koruduğunu ifade etti. Diğer yandan ise Koca Koronavirüsün bulaşma şekillerinden en yaygın olanının artık bilimsel olarak netlik kazandığını belirtti.

Havalar Soğudu Dikkat

Saglik Bakani Koca'dan Sok Aciklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, kış aylarına girildiğini ve Covid-19 salgın diğer rahatsızlıklarla birlikte sinsice vücutlarımıza sızarak daha hızlı bir şekilde istenmeyen sonuçlar doğurabileceğine dikkat çekti.

Koca yaptığı paylaşımda “Havalar soğudu. Maskeyi kuralına göre, ağzı ve burnu bütünüyle kapatacak şekilde takmak, sizi hem COVID-19’a yakalanma riskinden hem de mevsimsel gripten korur. Görünürde maske takıp, burnunuzu açıkta bırakmayın. Koronavirüsün daha ziyade burun yoluyla bulaştığı netlik kazandı” paylaşımında bulundu.

Burun Ağızdan Çok Önemli

Koca sözlerinin devamında; “Sizi hem Koronavirüse yakalanma riskinden hem de mevsimsel gripten kouyacak bu yöntem. Görünürde maske takıp, burnunuzu açıkta bırakmamalısınız. Koronavirüsün daha ziyade burun yoluyla bulaştığı netlik kazandı.” açıklamasında bulundu.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER