Koronavirüs ile ilgili olarak yetkililerden uyarılar gelmeye devam ediyor. Sağlık Bakanı Dr.Fahrettin Koca sosyal medya hesabından paylaşımlar yapmaya devam ediyor. Özellikle 64 yaş ve altı vatandaşları uyardı. Salgının genci ve yaşlıyı dinlemediğini önlemleri almanın çok önemli olduğunu vurguladı. 

Hatırlanacağı üzere koronavirüs ilk olarak 10 Mart tarihinde Türkiye’de görülmüştü. Ortaya çıktıktan sonra 5798 kişinin ölümüne sebep olmuştu. Genelde ise 237.265 vaka olduğu bildirilmişti. Bu arada 220.546 koronavirüs salgınına yakalanan hasta ise iyileşmişti.

Sağlık Bakanı, Koronavirüs ile İlgili Özellikle 64 Yaş ve Altını Uyardı!

Bilindiği üzere 1000’in altına düşen vaka sayısı ile vakalar artık düşecek mi derken, 1-2 gün içinde gelen veriler tekrar korkuttu. Rakamlar tekrar 1000’in üzerine çıkması ile yeniden pek çok kişi endişe duymaya başladı. Sağlık Bakanı’ndan ise peş peşe tweetler gelmeye başladı. Bakan Koca,”Yeni hasta, vefat ve ağır hasta sayılarımız, zatürreli hasta oranımız; bazı farklarla dünkünden daha az. Fakat bu verilerden hiçbiri yarınki ya da bir hafta sonraki sonuçlar konusunda garanti sunmuyor. İYİ HABERLERE SADECE SIKI TEDBİRLER DAYANAK OLABİLİR.” paylaşımında bulundu.

Aramızda Dağlar Yok, Mesafeyi Ayarlayın

Bakan Koca,”Aramızda dağlar yok. Mesafeyi ayarlayın. Hastalık, sadece kurallara uyanı uymayandan ayırıyor. 64 YAŞ VE ALTI iki kat tedbirli olmalı. Bir büyükleri, bir kendileri için.” paylaşımında bulundu.

Genel olarak uzmanların değerlendirilmesinde vatandaşların tedbiri elden bıraktığını bu gidişle 2.dalganın kapıda olduğunu bilim kurulu üyeleri çok kez dile getiriyor. Tedbiri elden bırakmayalım, maskeyi takalım ve mesafeyi koruyalım.

Youtube Kanalımıza Abone olmayı lütfen unutmayın. :)


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!