Sahibinden.com verilerine göre kullanıcılar en çok 2 otomobili sitelerinde arattı. Bunlardan biri Renault Clio olurken bir diğeri de Volkswagen Passat oldu. Bu arada sitenin raporuna göre en çok ilan verilen vasıta kategorisi otomobil oldu. Bu arada en çok ilan verilen otomobiller hepsine bakalım.

Sahibinden Verilerine Göre En Çok İlan Verilen Otomobiller Belli Oldu

Otomobilde En Cok Ilan Verilen Modeller

Sahibinden sitesinin açıklamasına göre, otomobili, minivan, panelvan, arazi/SUV, pick-up, motosiklet ve ticari araçlar takip etti.

Marka model sıralamasında ilk sırada Renault Clio ve Volkswagen Passat oldu. Geçen yılın temmuz ayının lideri olan Opel Astra ise listede 3.sıraya kadar geriledi.

En Cok Ilan Verilen Otomobiller

Ayrıca sıralama Renault Megane ve Ford Focus ile devam etti. Dahası temmuz ayında en çok ilanı verilen Arazi SUV pick-up markası değişmedi. Geçtiğimiz yıl da olduğu gibi ilk sırayı yine Nissan aldı.

Otomobilde en cok ilan verilen fiyat araligi

Sahibinden sitesine göre vasıta raporuna göre temmuz ayında en çok beyaz, siyah, gri, gümüş gri ve kırmızı renkli araçlar oldu. Yakıt türü dizel olan otomobil ilanları verildi.

2020 yılının temmuz ayında ilan sayısı ile lider olan 2015 model otomobiller bu yıl, 2016 model otomobiller ile 1.liği paylaştı.

Siteye göre ilanların % 25,4’ü 50 bin-100 bin TL aralığında satışa sunuldu. Bu oran geçen yıl ise % 33,4 olarak belirlenmişti.

EN ÇOK RAĞBET GÖREN OTOMOBİL VW PASSAT

Otomobilde En Cok Goruntulenen Markalar

En çok ilgi çeken otomobil, geçtiğimiz yıl olduğu gibi Volkswagen marka otomobiller oldu. Bunda sıralama değişmedi. Volkswagen’i Renault, BMW, Opel ve Ford takip etti.

Son olarak ise araçlar en çok gece 22.00-23.00 aralığında site üzerinden bakıldı. Siteye göre ilanlara ortalama bakılma süresi ise 10 dakika 3 saniye olarak kaydedildi.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER