Sakal ve bıyığı çoğu erkek sevdiği veya kendine yakıştırdığı için önem verir, bakım yapar. Fakat sakal ve bıyık az çıkarmaktan muzdarip olanlar için neler yapabileceği hakkında bazı öneriler sunacağız. Sakal çıkarma, gürleştirmek veya olmayan bölgeleri çıkarmak için neler yapabilirsiniz gelin bakalım: sakal bıyık çıkarma, sakal çıkarma yöntemleri, sakal çıkarma yöntemi

Sakal Çıkarma Yöntemleri

Okaliptüs Yağı

Okaliptüs yağı sakal bölgenizi nemlendirerek cildinizi uyarır. Okaliptüs tahriş olan bölgeler için de etkilidir. Sakalınızın hızlı bir şekilde uzamasına yardımcı olur. Yarım su bardağı zeytinyağı ile 15-30 damla okaliptüs yağını karıştırıp, sakal bölgenize sürün, dairesel hareketlerle yedirin ve sürdükten sonra ellerinizi değdirmemeye çalışın. Uyguladıktan sonra ellerinizi yıkayın ve gözünüze yaklaştırmayın. Banyodan sonra temiz cilde uygulamanız daha etkili olacaktır.

Hint ve Badem Yağı

Hint ve Badem yağı kirpik, kaş için çok bilinen bir yöntemdir. Aynı şekilde sakal veya bıyık gürleştirmek için de kullanabilirsiniz. Hint yağını ve Badem yağını bir kutu içerisinde karıştırıp gece yatmadan önce sakal çıkarmak istediğiniz bölgelere sürebilirsiniz.

Sakal ve Bıyık Bakım Yağları

Piyasada bazı sakal ve bıyık için yağlar bulunmaktadır. Ayrıca serumları da bulunmaktadır. Bunlardan uygun olanını ve en önerilenine bakıp kullanabilirsiniz.

Beslenmenizle Destekleyin

Sakal ve bıyık çıkarmak için ihtiyacınız olan bazı ek besinler olabilir. Karnabahar, fasulye, balık, havuç, muz, soya unu, yumurta sarısı, tahıl, maya, karaciğer tüketerek destekleyebilirsiniz. Protein içeren gıdalar tüketmeye de özen gösterin.

Sigara ve Alkol Kullanımını Azaltın

Sigara ve alkol kan dolaşımını etkiler, sakal çıkmasını engeller. Kan damarlarında daralma görülüp vücuttaki kılların çıkmasını güçleştirir.

Sorularınız var ise bize yorum yazmayı unutmayın.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!