Samsung Galaxy S8, Galaxy S8 Plus Özellikleri Ve Karşılaştırılması

Ana Sayfa Haber Samsung Galaxy S8, Galaxy S8 Plus Özellikleri Ve Karşılaştırılması
   

Samsung’un yeni ve üst seviye telefonu olan Galaxy S8 geçtiğimiz günlerde piyasaya sunuldu. Şıklığı ve üstün performansı ile dikkati çeken bu telefonla beraber galaxy s8 plus model telefon da kullanıcıların beğenisine sunulmuş oldu. Peki, bu iki telefon arasındaki farklar nelerdir? Şimdi bu telefonları sizler için karşılaştıracağız.

Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus Karşılaştırması

 

Samsung-Galaxy-S8,-Galaxy-S8-Plus-Özellikleri-Ve-Karşılaştırılması
Akıllı telefonların lider şirketlerinden biri olan Samsung’un yeni çıkarmış olduğu Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus’ın çoğu özellikleri aynı olsa da bazı farklılıkları ile birbirinden ayrılıyorlar.

  • Öncelikle Samsung Galaxy S8, 5.8 inç ekran boyutu ile kullanıcılarına sunulurken, galaxy s8 plus’ta 6.2 inç ekran bulunuyor. Bu sebeple telefonların ekran/gövde oranları birbirinden farklı olmaktadır.
  • Ayrıca telefonlar ağırlık bakımından da farklılıklar taşıyor.
  • Ekran boyutunun artması sebebiyle Galaxy S8’e göre Samsung Galaxy S8 Plus’ın telefon ağırlığı da 18 gram artarak 173 grama ulaşmıştır.
  • Bir başka en önemli farklılık ise batarya kapasitesinde görülmektedir.
  • Samsung Galaxy S8 Plus’ta yer alan 3500 mah batarya ile daha çok konuşma, daha çok internette gezinme ve daha çok kullanım süresi sağlanırken, samsung galaxy s8 ’de yer alan 3000 mah batarya ile telefon kullanım süresi azalmaktadır.

Fakat telefonları birbirinden ayıran en önemli fark ise fiyatıdır. Yaklaşık 100 Euro fark ile satılan galaxy s8 plus, Galaxy S8’e göre daha pahalıdır.

Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus Ortak Özellikleri

-Samsung galaxy s8 ve Galaxy S8 Plus model telefonların farklılıklarını sunduktan sonra şimdi de ortak özelliklerine bakalım.

-Her iki telefon 4 GB RAM ve ARMv8-A model işlemci ile 8 GB kapasiteli 2.3 GHz hızlı işlemcisi ile satışa sunulurken, telefonlar 1440×2960 çözünürlükte Ultra HD yani 4K çekim yapabiliyor.

-Telefon özellikleri bu kadar yüksek performans sunarken aynı zamanda Mali-G71 MP20 model grafik işlemcisini de bünyesinde barındırmaktadır.

-Ayrıca her iki telefonda da Super AMOLED ekran kalitesine ve Corning Gorilla Glass 5 dayanıklı ekran teknolojisine başvurulmuştur.

-Android’in son sürümü olan Nougat’ın yüklü olduğu telefonların arka kamerası 12 MegaPixel ve ön kamerası ise 8 MegaPixel çözünürlüktedir. Son olarak her iki telefonunun da depolama kapasitesi 256 GB’a kadar çıkabilmektedir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir