• Ana Sayfa
  • Mobil
  • Samsung Galaxy Z Flip Katlanabilir Telefon Cam Testinde Sınıfta Mı Kaldı?

Samsung’un yeni çıkarmış olduğu Galaxy Z Flip bir Youtuber tarafından yapılan testte ekranı çok ince olduğu belirlendi. Bir tırnak ile birlikte kolayca çizilebilen ekranlar kullanılmış. Daha önceki testlerde inceliğinden ziyade kullanılabilirliği iyi gibi durmasına rağmen son yapılan testlerde birazdan da izleyebilirsiniz bir video’da çok dayanıklı değil gibi görünüyor.

Galaxy Z Flip sağlamlık testinde ve incelemesinde kullanılan ekran, gerçek camdan çok daha fazla iz ve çizik bırakıyor. Youtuber ufak bir tornavida ile hafif bir şekilde dokunduğunda (çok bastırıyor gibi durmuyor) cam yukardan aşağıya doğru bir iz bırakıyor ve sonrasında uygulamaları açmakta zorluk yaşıyor.

Samsung Galaxy Z Flip Katlanabilir Telefon Cam Testinde Sınıfta Mı Kaldı?

Kısacası ekranın çizilmeye karşı dayanıklı olmadığı bir gerçek. Bildiğiniz gibi Samsung Z Flip, katlanabilir ekrana sahip. 6.7 inç boyutunda ekran büyüklüğünün yanında ve OLED özelliğini de yanında bulunduruyor. Cam yapıda olduğu söyleniyor ancak dayanıklılığına bakılırsa o kadar iyi gibi durmuyor. Ekran çözünürlüğü 2636×1080’dir.

Telefonun dizaynı oldukça hoş. Arka tarafında iki adet 12 megapisellik kameralar bulunuyor. Kameralar sanki profesyonel fotoğraf makinesiymiş gibi hem dar açıdan hem de geniş açıdan fotoğraf çekebiliyor. Yani bu fiyata bu cihaz alınır mı derseniz, o size kalmış ancak özellikleri hiç de fena değil.

Galaxy Flip fiyatı 1300 küsür dolar. Samsung Galaxy Z Flip türkiye fiyatı ise 13.499 TL‘dir.

# Yaklaşık 13 bin 500 tl’lik bir fiyata bu telefon değer mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.


Kaynak : https://youtu.be/bbAkY-Www40
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!