Samsung akıllı telefonunuzun, garanti süresinin ne kadar kaldığını ne zaman biteceğini öğrenmenin farklı yöntemleri mevcut. Sizler için detaylı olarak Samsung garanti sorgulama işlemini yapmanın yollarını derledik. Ayrıntılarına bakalım.

Bilindiği üzere hangi telefon olursa olsun ülkemizde mobil cihazların garanti süresi 2 yıldır. Bu süre zarfı içerisinde telefonlarınızda herhangi bir sorun ile karşılaşırsanız ücretsiz şekilde yaptırabilirsiniz. Tabii sürenin geçmediğine dikkat etmelisiniz. Bu sebeple Samsung garanti sorgulama işlemini yapmayı unutmayın.

Diğer yandan ise Samsung garanti sorgulama işlemini basit yollar ile öğrenebilirsiniz. Örneğin, telefonla üzerinden yada internetten yapabilirsiniz. Bu arada telefonunuzun IMEI numarasını bilmeniz gerekmektedir. Şimdi tüm detaylarına bakalım.

Samsung Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

samsung garanti sorgulama

Samsung garanti sorgulama işlemini telefon üzerinden yaparken cihazın IMEI numarasını ve model bilgilerini bilmeniz gerekmektedir. Bu arada işlemi gerçekleştirirken telefonun faturası ve garanti belgesi de yanınızda olursa iyi olur.

1- İlk olarak arama ekranından *#06# tuşlayarak IMEI numaranızı öğrenin.

2- Telefonun Ayarlar kısmına girin.

3- Daha sonra Cihaz hakkında kısmından telefonun model bilgilerini öğrenin.

4- Burada 444 77 11 numaralı Samsung Çağrı Merkezi’ni arayın.

5- Telefonun IMEI numarasını ve model bilgilerini söyleyin. Garanti süresini öğreneceksiniz.

Samsung garanti sorgulama işleminde destek almak isterseniz Samsung destek sayfamızı ziyaret ediniz.

Samsung Garanti Sorgulama İnternet Üzerinden Öğrenme

samsung garanti sorgulama

İnternet üzerinden telefon hakkında bilgi almak için e-devlet IMEI sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Tüm detayları ile de e devlet üzerinden öğrenebilirsiniz.

Samsung Garanti Sorgulama Müşteri Hizmetleri Üzerinden Öğrenme

Bu kısımda 444 77 11 numaralı Samsung Müşteri Hizmetlerini arayarak cihazınızın garanti durumu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Bu arada müşteri hizmetlerine saat 09:00 – 22:00 saatleri arasında ulaşabilirsiniz.

Diğer yandan ise telefon KVK garantili ise bu kısımdan IMEI numaranız ve garanti sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Bu arada telefon Delta Servis garantili ise bu kısımdan IMEI numaranız ile sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

KVK samsung garanti sorgulama

Telefon Genpa garantili ise 0212 359 0 359 numaralı Genpa Çağrı Merkezi’nden sorgulama işlemi yapılabilmektedir.

Samsung Garanti Süresi

Samsung şirketi, cep telefonları, akıllı saat, tabletler, akıllı kulaklık gibi giyilebilir ürünler için 24 ay garanti sunmaktadır. Bu arada özel sigortalar hariç tutulmaktadır. Diğer yandan ise beyaz eşyada garanti süresi daha da fazla olabilmektedir. Detay olarak belirtmek gerekirse garanti süresi kullanıcı cihazı teslim aldığı andan itibaren başlamaktadır.

Diğer yandan ise telefon veya diğer cihazları servise verirken fatura ve garanti belgesi gibi belgeleri yanınızda olmak zorundadır. Yapılma süresi ise 30 gün olarak etiketlenmiştir.

Samsung Garanti Takip Sistemi

samsung garanti sorgulama

Samsung yetkili servisine teslim ettiğiniz telefonun durumunu anlık olarak görebilirsiniz. Telefonun onarım durumunu telefonunuza gelen bilgilendirme e-postaları ile veya akıllı telefonunuza gelen bilgilendirme mesajları ile öğrenebilirsiniz.

  • Bu kısımdan Samsung onarım takibi sayfasına gidebilirsiniz.
  • Bilgilendirme mesajlarını cep telefonunu yada e-posta ile almak istediğinizi seçin.
  • Güncel e-posta adresinizi veya cep telefonu numaranızı yazın.
  • Kayıt numarası satırını doldurun.
  • Kayıt numarası yetkili servisi tarafından arızalı telefonu teslim ettiğiniz sırada size verilmiş olmalıdır.
  • Son olarak kayıt numaranızı girdikten ve gerekli koşulları kabul ettiğinizi onayladıktan sonra Ara butonuna tıklayarak cihazını görüntüleyebilirsiniz.

Samsung Yurt Dışı Garanti Nedir?

Telefon kullanıcılar farklı ve çeşitli sebeplerden ötürü telefonlarını yurt dışından alabiliyor. Diğer yandan ise bu da beraberinde garanti ile alakalı bazı problemleri oluşturmaktadır. Dahası yurt dışından getirilen bir telefona SIM kartı taktıktan 120 gün sonrasına kadar IMEI kaydının yapılması gerekmektedir. Yapılmadığı takdirde telefona veda etmeniz gerekecektir.

Samsung ise yurt dışından getirilen cihazlar için 1 yıl garanti sunuyor. Fakat yazılım güncelleme ve cihaz değişimi gibi işlemler garanti kapsamı dışında tutuluyor.

Samsung Garanti Servisi Nerede Var?

Samsung, Türkiye’de en çok kullanılan markaların başında geliyor. Dahası ülkede pek çok yerinde garanti servisleri bulunmaktadır.

1- İlk olarak https://www.samsung.com/tr/support/warranty/ tıklayın.

2- Daha sonra ekranı aşağıya kaydırın. Sağ alt kısımda yer alan En Yakın Servis Merkezi bağlantısını açın.

3- Gelen ekranda konum iznini açın ve sayfayı aşağıya kaydırın.

4- Bu kısımda haritanın üstünde bulunan telefondan size uygun olanı seçin.

samsung garanti sorgulama


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER