Samsung S9 ve S9+ Detaylı Özellikler ve Fiyatı

Ana Sayfa Haber Mobil Samsung S9 ve S9+ Detaylı Özellikler ve Fiyatı
  Samsung’un yeni amiral gemileri Galaxy S9 ve S9 + hakkındaki tüm detaylar belli oldu.

Samsung’un S6 serisinden sonra benimsediği cam ve metal bileşimi tasarım bu seride de devam ediyor. İlk etapta her iki cihazın da önceki jenerasyondan pek bir farkı yokmuş gibi duruyor ama yakından bakınca işler değişiyor.

Samsung bir kez daha, amiral gemisi telefonunu iki farklı ekran boyutu ile piyasaya sunuyor. S9’da 5.8 in, S9 + daha büyük olan 6.2 inç ekrana sahip. Ekran boyutları farklı olsa da çözünürlük notasında birbirine eşit olan AMOLED ekranlar her iki telefonda da kullanılmış. S9’un ekranı inç başına 570 piksele ve S9 + pikap 529 ppi’ye kadar çıkıyor. Bu değerler gerçekten de ekranda keskin görüntüler oluşmasını sağlıyor

Ayrıca Samsung iPhone X’i takip etmemek adına çentik konusunda olumlu bir davranış sergilemiş ve ekranın üst kısmında herhangi bir çentik yerleşmiş değil.

Fark yaratan küçük değişiklikler!

Parmak izi sensörü kameranın altında, daha erişilebilir bir yere taşınmış. S8’de sensör çok yüksek yerleştirilmişti, bu da şayet uzun parmaklarınız olmadığında sensöre ulaşmayı zorlaştırıyordu. Kameranın sağındaki yerleştirmesi, yanlışlıkla objektifi bulaştırmayı kolaylaştırdı. Her ne kadar arka kısımda sensör bulunması verimli olmasa da Samsung’un yeni serisinde yerleşim optimal olarak sağlanmış.

Daha güçlü hoparlörler!

Samsung, S9 ve S9+’da kullanılan yeni hoparlörler ile S8’e göre 1.4 kat daha yüksek ses elde edildiğini söylüyor. Stereo hoparlörler Dolby Atmos 3D ile simüle edilmiş çevre sesini de destekliyor.

Samsung, S8 ile sunulan yüz kilidini de geliştirdi. Iris tarayıcı ile birlikte yüz tanıma kilidini de cihaza ekleyen Samsung, Iris tarayıcı güvenlik kilidini Samsung Pay programında da aktif olarak kullanılıyor

Samsung’un S9 serisine eklediği bir özellik sayesinde aynı anda hem Iris tarayıcı hem de yüz tanıma kilidi aktifleştirilebiliyor. Ve telefon, ışık durumuna göre uygun olacak kilidi kendisi seçiyor. Gerçekten güzel bir özellik olmuş çünkü iris tarayıcı düşük ışık altında verimli çalışmıyordu.

 

İleri seviye fotoğraflar, ağır çekim ve AR emojiler!

 

S9 ve S9 + ‘un en büyük değişimi, arka kamera. Tüm akıllı telefon kameraları sabit bir diyafram lensine sahipken, S9 ve S9 + ‘un 12 megapiksel kamerası, iki açıklık ve OIS (optik görüntü sabitleme) özellikli yeni bir “Super Speed ​​Dual Pixel” teknolojisine sahiptir.

S9’da kamera çekim koşullarına bağlı olarak iki diyafram arasında otomatik geçiş yapıyor. Yeterli ışık (gün ışığı fotoğrafları için olduğu gibi) varsa f / 2,4 diyaframı seçiyor, böylece fotoğraflar köşeden köşeye keskin oluyor. Ancak sahne çok karanlık ise, kamera, fotoğrafın daha aydınlık olması için f / 1.5 diyafram değerine geçiyor.

Fiyat konusunda ise S9+ 5500₺ S9 ise 4.700₺ bandında olabilir. Net fiyat için yeni cihazların ülkemizde satışa sunulmasını beklememiz gerekiyor.  Temel hatları ile Samsung’un vadettiği yeni özellikler bunlar lakin daha ayrıntılı bir incelememiz de olacak.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir