Samsung, akıllara durgunluk verecek Ultra Wide 49 inçlik bir monitörü resmi olarak duyurdu.

Sürekli olarak teknoloji değişimi, akıllı telefonların, tabletlerin ve televizyonların büyüyüp şekil değiştirmesi ile başlıyor. Samsung’da ayak uydurmak için tüm ihtişamı ile 49 inçlik Dev boyutta bir Samsung oyuncu monitörü çıkarttı.

Samsung'dan-Akıllara-Zarar-En-İyi-Oyuncu-Monitörü

Resim : ( Samsung CHG90 QLED )

Dünya’daki En Büyük Ultra Monitör

Ultra lüks diyebileceğimiz bu monitörde, yok yok ! Samsung Ultra Wide 49 inçlik CHG90 monitör, 32:9 en-boy oranı ile fark yaratıyor.

Normalde bu oran ile özellikle monitörlerde netliği yakalamak zordur. Ancak, Samsung öyle bir monitör yapmışki, 21:9 veya 16:9 oranlarda şuan piyasada bulunan en iyi ekranlardan, çok daha iyi duruyor.

Samsung aynı zamanda yaptığı açıklamada, CHG90 ve CHG70 QLED monitörlerle HDR teknolojisini sunacağını belirtti.

Genelde samsung oyuncu monitörü, daha küçük ve en düşük 120 Hertz olarak tercih edilir. Ancak bu monitör, ekranının geniş olmasına rağmen, çok akıcı ve hd bir oyun deneyimi sunuyor.

Kullanıcısının en iyi kalitede görsel efektleri kaçırmamaları için LCD ekranların renk kalitesini artıran Kuantum ( QLED ) teknolojisinede sahip. Kendi alanının en iyi QLED monitörü olan CHG90, bu alanda da türünün ilk örneği olarak dikkat çekiyor.

Teknolojinin sRGB renk desteğini % 125’ini ve DCI-P3 renk alanının %95’ini destekliyor.

Amd Radeon FreeSync 2 Teknolojisi

Oyuncuları ekrana kilitlemeyi düşünen samsung, yeni çıkardığı Monitör’de Amd’nin yeni Radeon FreeSync 2 teknolojisini kullanmış.

Ekran Çözünürlüğü

Ultra geniş olan ekran, 49 inçlik bir ekrana 3840 x 1080 FULL HD çözünürlüğü destekleyecek.

144 Hz Ekran Yenileme Hızı

Samsung CHG90 monitöründe tepkime hızı inanılmaz. 1ms tepki süresine sahip olan ekran, 144hz ekran yenileme hızına sahip. Samsung yaptığı açıklamada, yeni çıkacak olan bazı oyunlar için, üstün performans ve deneyimi yaşayacağımızın garantisinide veriyor.

Ekranı piyasaya çıkar çıkmaz, gücünüz yetiyorsa alın derim, 49 inçlik bir monitör olmasını geçtim, bu çözünürlükte 1ms tepkime süresi ve 144hz monitörü, bulmak gerçekten çok zordur. Tabiki fiyatı bir şahin kadar olmasa 😀

Monitör’ün Tanıtım Videosunu Burdan İzleyebilirsiniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!