Bir insanın, yaptıkları seçim ve tercihlerini gözlemleyerek o kişi hakkında çok şey söyleyebiliriz.

Aynı şekilde nesneler üzerinde yaptığımız seçim ve tercihlere göre de kendimiz içinde bu bilgileri elde edebiliriz.

İnsanlar genel olarak fazla düşünmeden kendine yakın şekilleri ve renkleri seçebilir.

Bunun sebebi ise, bilinçaltında oluşan kişiliğidir. Tabi bütün kişiliğini göstermede ipuçları vermeye yarar. Kişilik testi analizine gelin birlikte bakalım.

Seçtiğiniz Kalem Kişiliğiniz Hakkında Bilgiler Veriyor

Bu kalemlerden birini seçerken çok fazla düşünmeden hemen bir bakışta karar vermelisiniz ki, gerçekten kişilik analizi işe yarasın.

Ayrıca ilk önce resmi seçin sonra yazıları okuyun, çünkü ilk yazıları okuduğunuzda kafanız karışabilir.

Seçtiğiniz Kalem Kişiliğiniz Hakkında Bilgiler Veriyor

Buradaki seçmiş olduğunuz kalem kişiliğiniz hakkında ipuçları verebilir. Bu yüzden bir bakışta resmi seçmeniz gerekmektedir.

1 Numaralı Kalemi Seçtiyseniz:

karakter analizi

1 numaralı kalem dengeyi, uyumu, sevgiyi temsil etmektedir. Diğer insanlar ile sevgi içinde ve uyum içinde yaşayan huzurlu ve mutlu bir insansınız. Zayıf bir noktanız var, hayır diyemiyorsunuz. Yalnız buna dikkat edin sizi kullanmak isteyen insanlar içinde fırsat vermiş oluyorsunuz. Etrafındaki insanlar ile hep uyum içinde kalmaya çalışıyorsunuz.

Yeni insanlar ile iletişim kurmada zorlanmıyorsunuz. Sosyal bir insansınız. Naif ve kibarsınız. Güvenebileceğiniz arkadaş grubunuzun olması sizi çok cesur kılıyor. Empati yapmayı çok seviyorsunuz.

Yardıma neredeyse ilk koşanlardansınız, içinizde kötülük olmadan yaşıyorsunuz. Yalnız kendinizi de düşünmek zorundasınız.

2 Numaralı Kalemi Seçtiyseniz:

karakter analizi kalem

Hızlı, pratik ve zeki öğrenmeye meyillisiniz. Her konuda neredeyse fikir sahibisiniz. Çok az şey gözünüzden kaçıyor, aşırı gözlemci birisiniz. Bu yüzden insanlar sizden tavsiyeler alabilir. Fakat tüm bunları ukalaca bulan yakın çevrenizde arkadaşlarınız olabilir.

Biraz da içe dönük birisiniz, kendi sorunlarınız hakkında konuşmak istemiyorsunuz. Arkadaş edinmek sizin için çok basit, sadece yalnız kalmak hoşunuza gidiyor.

3 Numaralı Kalemi Seçtiyseniz:

karakter analizi kalem

Sizin için özgürlük ve bağımsızlık çok önemli. Açık sözlü olmanız ve dürüstlüğünüz sizi en ön planda tutan unsur. Aşırı hedefe odaklandığınız için asıl başarıya ulaşmak istediğiniz şeyden uzak kalabiliyorsunuz.

Başarısızlık kelimesi sizin için pek önemi yoktur, çünkü siz her bir başarısızlıktan bir ders almaya bakıyor ve önünüze odaklanıyorsunuz. Tamamen çözüme odaklı olduğunuzdan dolayı lider ruhlu bir yapıya sahipsiniz.

4 Numaralı Kalemi Seçtiyseniz:

karakter analizi nasil yapilir

Çoğu insan hayal gücünüzü kıskanır. İnanılmaz doğaçlama gücünüz ile sorunları kolayca çözebilirsiniz. Herhangi bir yere mekana girdiğinizde karizmatik görüntünüzle dikkatleri üstünüze çekebilirsiniz.

Kişiliğiniz tam uç noktadır, çok neşeli olduğunuz zamanda bile üzgün olabilirsiniz. Bu şekilde olmak sizi tamamı ile öngörülemez biri yapar. İnsanlar sizinle tanışmış olmaktan keyfi duyarlar.

5 Numaralı Kalemi Seçtiyseniz:

kalemden karakter analizi webhakim

Hassas ve kırılgan doğal yapıya sahipsiniz. Kendi becerileriniz hakkında güvensizsiniz. Kendinize tam olarak güvenemiyorsunuz. Detaylar hakkında çok inanılmazsınız sanatınız mükemmel derece de ileri seviyededir.

Genel olarak olmasa da insanlara güvenirsiniz buda sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Kendinize ve yeteneklerinize güvenin olağanüstü işler başarabilirsiniz.

Sizce de öyle mi, sizi yansıtıyor mu, karakteriniz ve kişiliğinizi anlatıyor mu? Bize yorum kısmından yazabilirsiniz.


Yorumlar (2)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

Anonim 3 sene önce

ben 5 numarayı seçmiştim doğru çıktı

Anonim 3 sene önce

çok haklı çıktınız. benide ablamıda resmen anlattınız