ABD’li mitolog ve yazar olan Joseph Campbell ”Girmekten korktuğunuz mağara aradığınız hazineyi barındırıyor” dedi.

İnsan varlığının bütün yönleriyle ilgilenen düşünür olan Cambell, ”kişinin gerçek mutluluğunu bulma” fikrini geliştirmeye devam etti.

Diğer yandan bu felsefe çoğu modern insana uygulanamaz, çünkü genel olarak tutkularını takip etmekten ve risk almaktan korkarlar. Bu test istekleriniz ve korkularınız hakkında daha fazla bilgi edinmenizi sağlayabilir.

En Çok Girmek İstediğiniz Korkutucu Resmi Seçin!

resim korku

Analiz Sonuçları

1- Buz Mağarası

buz magarasi

Buz mağarasına girmekten korkuyorsanız, duygusal yakınlık aradığınız anlamına gelir.

Hayatınızdaki her şeyin size uygun olmasını istiyorsunuz. Kim olduğunuzu iyi biliyorsunuz. Yanlış olan olaylar hakkında endişe duymuyorsanız.

Hayal kırıklığı ve üzüntü gibi hislerden korkuyorsunuz. Bu buz mağarasında aradığınız hazine sevgidir.

Mutlu olmak için bir ilişkiye ihtiyacınız olmadığını düşünüyorsunuz fakat doğru kişiyi bulduğunuzda ne kadar eksik olduğunuzu anlayacaksınız.

2- Tünel

magara

Bu ürpertici tünele bakarken bir titreme yaşarsanız, duygusal bir yolculuğa başlamanız gerekir. Bu tüneldeki bulanık su, zihninizdeki karanlığı sembolize eder ve temizliğe ihtiyacı olduğu anlamına gelir.

Yolunuzu daha net görmek için tüm kasvetli düşüncelerden kurtulmanız gerekir.

Bu tünelde aradığınız hazine kendine güven. Hali hazırdaki sorunlarınızı sözlü olarak paylaşmayı deneyin. En karanlık tünelin sonunda her zaman ışık olduğunu unutmayın.

3- Kuyu

kuyu

Bu kuyuya girme düşüncesi korkunç. En altta sizi neyin beklediğini ve kuyudan nasıl çıkacağınızı bilmiyorsunuz. Bu resim can sıkıntısını simgeliyor.

Sıkıştınız ve birisinin gelip sizi kurtarmasını bekliyorsunuz. Bu durum yalnız kalmaktan ve yaşamın anlamını düşünen insanlara çekici gelebilir fakat sizin için değil. Aradığınız hazine bir yolculuktur.

Dışarıda olabildiğince fazla zaman geçirmek, yeni şeyler öğrenmek ve hayatınızın tadını çıkarmak istiyorsunuz. Öyleyse neden yeni yolculuğunuza hemen başlamıyorsunuz?

4- Yuva

yuva

Bu yuva seni korkutuyor mu? Korkutuyorsa neyle karşılaşacağından korkuyorsun. Ailede ve işyerinde rahat hisseden kişi olabilirsiniz fakat hayatta ne istediğinizden emin olmalısınız.

Toprak, kucaklamak istediğimiz kısımları sembolize eder. Şansınızı denemeniz ve orada ne olduğunu öğrenmenizin zamanı geldi. Aradığınız hazine hayatın anlamıdır.

Bu tavşan deliğine girdiğinizde size garip görünecek şeyler bulabilirsiniz fakat onlar hakkında nasıl hissettiğinizi bilmek sizi gerçekten mutlu edecek şeylere bir adım daha yakın olmanızı sağlayacaktır.

5- Virane Ev

virane ev

Bu terk edilmiş binaya girmekten korkuyorsanız, analitik düşünme becerilerine sahip güçlü ve akıllı bir insansınız demektir.

Hayatı olduğu gibi kabul ediyor, ahlaki ilkeleri sahipleniyor ve aynı şeyi çevrenizden de bekliyorsunuz. Resimdeki tuğlalar, bazen etrafınızdakileri korkutabilecek yüksek standartlarınızı sembolize ederek kendinizi savunmasız ve kırılgan hissettiriyor.

Bu evde aradığınız hazine duygusal memnuniyettir. Birine hem manevi hem de duygusal olarak derinden bağlanmak istediğinizi hissediyorsunuz.

6- Terkedilmiş Ahşap Ev

ahsap ev

Bu korkunç terk edilmiş ev size kabus gibi mi geliyor? Hepsi bu görüntü aslında aklınıza gelebilecek en korkunç yer. Sen büyük bir kalbi olan cömert, kibar ve sadık bir insansın. Sevdiğiniz kişileri korumak ve onlara ihtiyaç duydukları her şeyi sağlamak istiyorsun.

Bu virane ev, yapamamanızı sembolize eder. İçerideki bir adım size kalbinizi kırabilecek şeyleri gösterecektir. İyi haber gizli mücevheri bulma şansı hala var. Bu evde aradığınız hazine servettir. Size ve yakınlarınıza güvenlik ve refah sağlayacaktır.

7- Merdiven

merdiven

Bu merdivenlerden korkuyorsanız, neşe ve heyecanla dolu bir hayata açsınız. Ancak zaman zaman denize girme eğiliminiz olabilir. Bu merdivenlerden bilinmeyen bir yere inmek gömülmeyi simgeler.

Kelimenin tam anlamıyla ölümden korkuyorsun. Dahası, merdivenlerde çok sayıda kullanılmış şey olması, mevcut dönemin bittiği ve sizi bekleyen bilinmeyen bir şeyin olduğu anlamına gelir.

Aradığınız hazine sağlıktır. Kendinize daha fazla dikkat etmeli, belki de yaşam tarzınızı değiştirmelisiniz.

8- Mavi Kapı Geçidi

mavi kapi

Taşlarla çevrili bu ağır mavi kapıdan korkuyorsanız, bunun iyi bir nedeni var. Kapı parlak mavi bu karanlık boşluğa girdikten sonra geride bırakmanız gereken gökyüzünün ve denizin rengini simgeliyor. Aynı zamanda stabilite ile ilişkili olan renktir.

Belirlediğiniz hedeflere ulaşabilirsiniz. Bu hedef bazen zor olabilir. Bu hapishanede aradığınız hazine rahatlıktır. Mola vermek sizin için iyi olabilir.

Kaynak : https://brightside.me/wonder-quizzes/the-photo-that-spooks-you-the-most-can-reveal-unexpected-sides-of-your-personality-590560/
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER