Bu günlerde parlak, gerçek gibi olan HD oyunların biliyoruz ki hiçbir eksiklikleri yok.Ancak biraz bunlardan uzaklaşıp geçmiş oyunları bir döneme bırakmak istemiyorsanız SEGA geri döndü.

Sega, resmi olarak ‘Sega Forever’ duyurdu. Sega Corporation Ota,Tokyo-Japonya merkezli bir video oyunu yazılımı ve donanımı geliştirme şirketi. Şirket,hem oyun hem de konsol satışlarında müthiş bir  başarı yakalamıştır.

Video oyun şirketi, oyuncuları 20 yıllık konsol oyunlarına geri götüren bir retro devrim, başlangıcı anlamına gelen beş başlıktan oluşan Sega Forever koleksiyonunun ilk dalgasını resmen başlattı. Sega’nın Master System, Mega Drive, Genesis, Game Gear gibi eski konsollarındaki oyunların yeniden ve yeni nesil tarafından oynanabilmesini hedefleyen bir oluşum.

Tüm Oyunlar Ücretsiz Olacak

Uzun süredir mobil platformlarda klasik oyunları ile yer alan SEGA, bunların bir kısmını ücretli olarak kullanıcılara sunuyordu. Firma önemli bir değişiklik yaparak artık free-to-play tarzında oyunlarını sunmaya karar verdi. SEGA Forever bu eski oyunları iOS ve Android kullanan oyuncularla buluşturacak ve tüm oyunlar ücretsiz olacak.

İlk aşamada 5 tane oyun yayınlandı. Bu oyunlara her ay yenileri de eklenecek Sonic The Hedgehog, Altered Beast, Comix Zone, Kid Chameleon ve Phantasy Star II ilk aşamada yayınlandı. Şirketin tüm Sega Master System oyunlarını bir araya getirmesi bekleniyor.

Mobil platformlara taşınan oyunlar internet olmadan oynanabiliyor. Ayrıca oyunları kaydederek sonradan oyunlara kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz. Sega konsolda dünyanın en büyük ve en önemli isimlerinden biriydi, Sega Forever nasıl bir ses getirecek ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

https://youtu.be/NPnCBe0cLos

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir