En iyi Şifre Yöneticisi | Parola Unutmaya Son | En Güvenlikli Sistemler

Ana Sayfa Haber Yazılım En iyi Şifre Yöneticisi | Parola Unutmaya Son | En Güvenlikli Sistemler
  Bir şifre yöneticisinin gerçek bir şifre yöneticisi olarak kabul edilmesi için, birçok durum için bu yeteneğini sürdürmesi gerekmektedir.  Şimdi sizin için derlediğimiz ve birazdan geçeceğimiz en iyi şifre yöneticileri işte tam olarak yukarıda bahsettiğimiz tanımda da olduğu gibi senkronizasyon veya bunları yalnızca yerel olarak tutma, web şifrelerini tıklama ile değiştirme, sitelerde sizin için oturum açma gibi seçenekler sunması gibi özellikleri göz önünde bulundurularak derlenmiştir.

Geçtiğimiz yıla tekrar geri dönersek, bize hangi şifre yöneticilerinin en iyi olduğunu düşündüklerini söylemelerini istediğimiz okuyucularımız tarafından önerilen en popüler beş seçenek başı çekmektedir.  O zamandan beri bazıları aynı kaldı, bazıları görünümlerini güncelledi ve bazıları temel olarak çalışma biçimini ve kullanıcılara hitap eden özellikleri değiştiren bazı önemli değişiklikler yaptı.

Şifre Yöneticisi

Daha önce de tartıştığımız gibi, en iyi şifre yöneticileri, hiçbir web veya çevrimiçi bileşeni olmayan tek cihaza veya cihazlarınız arasında senkronize etme seçeneği sunan esneklikle gelir. Bazı siteler sizin için oturum açarken diğerleri çok fazla yerde kullanmadığınızdan emin olmak için parolalarınızı denetlemektedir. Verilerinizi korumak için kendi güvenliklerini sunarken, evinizdeki tüm güvenliğinizi iyileştirmek için tasarlanmış özellikleri de vardır; evet, her şeyi tek bir yerde sakladıysanız bile bu özelliklerden yararlanabileceksiniz.

İşte sizler için seçtiğimiz en popüler ve gerçekten de en kullanışlı 5 şifre düzenleyicisi…

LastPass

şifre yöneticisi

LastPass açıkça burada önüne geçen tüm engelleri yıkabilen harika bir şifre denetleyicisi olarak dikkatimizi çekmektedir. Hizmet, mevcut ilk çok yönlü parola yöneticilerinden biriydi ve tüm parolalarınızı çevrimiçi ya da diğer bilgisayarlar ve aygıtlarla senkronize etmeyi kolaylaştıran ya da yerel olarak tek bir aygıttaki ilk dosyalardan biri oldu. Özetle, LastPass şifrelerinizi hatırlar; böylece, bir hizmet kesilir veya tehlikeye atılırsa, şifrelerinizi denetlemenize, şifrelerinizi kontrol etmeye, genel olarak daha güçlü parolalar kullanmanıza ve hatta bir parolayı otomatik olarak değiştirmenize olanak tanır. LastPass, Google Authenticator’ı, USB cihazlarını (daha önce açıkladığımız bir yöntemi kullanarak) veya YubiKey’i kullanarak şifre tonozunuz için iki faktörlü kimlik doğrulamayı desteklemektedir. Hizmet kısa süre önce kullanıcı arayüzünü düzene sokmak ve kullanıcıların daha kolay kullanmasını sağlamak için görsel bir yenileme aldı ve kredi izlemesi, güvenli parola ve belge depolama (ve paylaşım) gibi bir takım ek özellikler, bir hesabınız olan bir site oluşturulduğunda bildirim gönderdi. saldırıya uğradı, formları otomatik doldurmak ve çevrimiçi alışveriş düzeneği yapmak için araçlar. LastPass, Windows, MacOS, Linux, Android, iOS ve Windows Phone’ı destekler ve Chrome, Firefox, Safari, Opera ve Microsoft Edge için eklentilere sahiptir.

şifre yöneticisi

Şirket buna karşı tavsiyelerde bulunurken, cihazınızla uyumlu olan LastPass’in eski sürümlerini de indirmenize müsaade etmektedir. LastPass, akıllı telefonlar da dahil olmak üzere tüm cihazlarınızda kısıtlamalar getirmeksizin ücretsizdir. Yıllık 24 ABD Doları tutarında LastPass Premium’a kayıt olabilirsiniz. Premium özellikleri arasında öncelikli müşteri desteği, taranmış belgeler gibi hassas bilgiler için 1GB şifreli dosya depolama alanı, Windows parmak izi okuyucu desteği ve Yubikey veya Sesame başparmak sürücüsü ile iki faktörlü kimlik doğrulama gibi özellikleri bulunmaktadır.

LastPass’ın bu listede olması asla şaşırtıcı olmamalı çünkü çevrimiçi hayatınızı bazı şekillerde veya biçimlerde kolaylaştıran birçok avantaj sağlamaktadır. Siz de, her sitede aynı parolayı kullanmadığınız durumlar için (kesinlikle yapmamanız gereken) LastPass’ı kullanabilirsiniz. Veya şifreleri yazmak zorunda kalmadığınız durumlar ve bunları bir felâket sırasında kaybetme riski taşımamak için de kullanabilirsiniz.

Bir çok kimse, LastPass’ın verileri güvende tuttuğu için kendi güvenliklerinden övgüyle bahsetti ve saldırıya uğramış olabileceğini düşündükleri anda programın herkesin verilerini derhal kilitlediğini, açık olduklarını doğruladığını ve kullanıcılar için ek adımlar atmayı sağladığını gördü. Kendilerini korumak için bunun tamamını bu programa bırakmışlardı ve o da bunu başardı.

Siteye gitmek ve programı indirmek için tıklayın.

Dashlane

şifre yöneticisi

Dashlane, 2012’de beta olarak başlatıldı, 2016’da bir kullanıcı arayüzü yenilemesi başlattı ve o zamandan beri arayüzüne (keskin ve kullanımı kolay) basit güvenlik, kolay otomatik oturum açma, otomatik oturum açma, otomatik doldurma ve online mağazalardan satın alma ve emirleri günlüğe kaydetmek gibi özellikler eklendi. O zamandan bu yana, iki faktörlü kimlik doğrulama desteği, hesaplarınıza erişemiyorsanız şifreleri acil durum rehberleriyle paylaşma becerisi ve düzinelerce web sitesinde birkaç şifreyi birkaç kişiyle değiştirme olanağı da dahil olmak üzere birkaç güncelleme var. tıklar. Dashlane, saldırıya uğramış bir sitede bir hesabınız varsa ve ayrıca şifre değiştiricisini yerleşik olarak kullanırsanız, sizi Dashlane’den arayüzden ayrılmadan yeni, benzersiz ve güçlü bir şifreye sıfırlamasını sağlayabilirsiniz. Tüm şifrelerinizi bir kerede değiştirmek isterseniz bunu da yapabilirsiniz. Satın alma takibi ve dijital cüzdan özellikleri, hesaplarınız olmadığı perakendecilerde bile çevrimiçi alışveriş yapmanızı ve tüm çevrimiçi siparişlerinizi tek bir yerde aramalarını kolaylaştırırken, güvenli not ve belge paylaşımı size parolalarınızı depolamak için bir yer sağlar. Otomatik olarak doldurulamaz. Dashlane, ayrıca parolalarınızı yalnızca şifrelenmiş kasaya (yalnızca ana anahtarınız olduğu halde) yerel olarak saklamanızı veya bunları cihazlarınızda senkronize etmenizi ve onlara web’de erişmenizi sağlar. Dashlane, Windows, MacOS, Android ve iOS’u destekler ve Chrome, Firefox, Safari ve Internet Explorer için eklentilere sahiptir. İndirmek ve kullanmakta özgürdür, ancak şifrelerinizin cihazlarda senkronize edilmesini isterseniz, Dashlane Premium’ya 40 TL / yıl ödemeniz gerekecektir.

Dashlane’in atama dizgesi de oldukça popülerdi; birçoğunuz şifre yönetimini basit ve kolay yapabildiğini gördüğünüz için bu uygulamayı övdünüz- aslında yapmak istediğiniz hızlı ve heyecan verici bir görevdi ki bu kendi başına bir başarı olarak algılandı. Arayüzün kullanılacağı kadar kolay olduğu için insanları gerçekte güvenliklerini kontrol etmek isteyen yapma büyük önem taşır ve Dashlane Kullanıcı Arayüzü, genel güvenlik “puanınız” nın ne olduğunu tam olarak size gösterir ve doğru iyileştirme için kolay ipuçları verir ve orada. Bunu kullananlar sizden sorunsuz senkronizasyon, dijital cüzdan, tüm cihazlarınızdaki otomatik doldurma ve yeni çoklu alan şifre değiştiricisi sayesinde büyük beğeni topladı.

Siteye gitmek ve programı indirmek için tıklayın.

KeePass

şifre yöneticisi

Bir güvenlik ürünü için ücretsiz ve açık kaynaklı bir gereksiniminiz varsa, KeePass sizin için kesinlikle idealdir. KeePass’taki şifreler kendi sisteminizde kontrol ettiğiniz şifrelenmiş bir veritabanında saklanır ve bilgisayarınıza almayı istemediğiniz bir şey hiçbir zaman senkronize edilmez veya yüklenmez. KeePass aynı zamanda taşınabilir bir uygulamadır; yani, makine kilitlenirse ve sahip olduğunuz her şey bir başparmak sürücüsü olsa bile, sizinle birlikte almak çok kolaydır ve birden fazla bilgisayarda kullanabilirsiniz. Parolalarını değiştirmenize ve bunların her birinin benzersiz ve güçlü olmasına yardımcı olmak için kendi şifre üreticisi vardır. KeePass’daki şifre veritabanları aynı zamanda çoklu anahtarlarla yapılandırılabilir, böylece ayrıcalıklı kullanıcılar arasında erişimi paylaşabilir ve başka yerlerde (veya yedeklemelerde) hızlı içe aktarma yapmak için düz metin halinde dışa aktarabilirsiniz. Hatta başparmak sürücüleri veya CD’ler şeklinde fiziksel şifre anahtarları oluşturabilirsiniz (retro’ya gitmek isterseniz disketler dahi). Artı, KeePass işlevselliğini genişletmek ve onu daha fazla cihaz, tarayıcı ve platforma getirmek için tonlarca üçüncü taraf eklentisi ve araçlarına sahiptir. En önemlisi, KeePass’ın otomatik tipi özelliği tüm pencerelerde ve tüm tarayıcılarda çalışır; bu da KeePass’in diğer şifre yöneticilerinin kullanamayacağı sitelerde oturum açması ve uygulamalara, sistem diyaloglarına ve diğer şifre girişlerine giriş yapabileceği anlamına gelir. aksi halde bir şifreyi kopyalayıp yapıştırmak zorundayız.

Birkaç yıl önce, KeePass en sevdiğiniz şifre yöneticisi oldu, büyük ölçüde bu açık kaynaklı yaklaşım ve kullanıcı tarafından kontrol edilen güvenlik yaklaşımı nedeniyle oldu. KeePass resmen Windows, macOS ve Linux’u desteklemektedir ve Windows, MacOS, Linux, iOS, Android ve Windows Phone için KeePass X dahil olmak üzere farklı özelliklere sahip gayri resmi (açık kaynaktır!) Bağlantı noktaları bulunmaktadır kendi atama algoritması üzerinde. KeePass  çevrimdışı erişiminiz, güçlü şifrelemeniz ve web’de ya da başka bir yerde bir yere giriş yapmış olsanız da, sisteminizde görünen herhangi bir şifre iletişim kutusuna giriş yapabilme yeteneğine de sahiptir. Birçoğunuz KeePass yapılandırmalarınızı paylaştığınızda bazılarınız şifrelenmiş dosyalarınızı cihazlar arasında eşitlemek için Dropbox’ı kullanıyor ve bazıları günlük girişlerde diğer araçları kullanırken her şey için KeePass’ı kullanmayı tercih ediyor. Sizden biri, verilerinizi ve güvenliğinizi tam kontrol altında tutarken, çapraz platform aracı kullanabilmeniz, tamamen ücretsiz kullanmanız ve verilerinizin tek başına yedeklenebilmesi gibi harika özellikleri kullanması ne iyi öyle değil mi?? Daha fazlası için lütfen resmi web sitesine gidiniz.

Siteye gitmek ve programı indirmek için tıklayın.

1Password

şifre yöneticisi

1Password, çalışan her platformda parlayan gerçekten keskin görünümlü bir pakette, güçlü ve güvenli bir şifre yöneticisi olmakla birlikte, dijital cüzdan sunan ve bu konuda en iyi tanınan bir yazılımdır. Esnek, kullanımı kolay, hemen hemen her web tarayıcısında kesintisiz çalışıyor ve premium şifre yöneticisi ve güvenli doküman depolama aracından beklediğiniz özelliklere sahip bir şifre yöneticisidir. 1Password,  harika görünür, şifrenizi değiştirdiğinizde size her zaman iyi şifreler seçmenize yardımcı olan güçlü bir şifre üreticisi ile gelir; özel tutmak istediğiniz diğer şifreler veya notlar, banka hesapları ve ödeme bilgileri için dijital bir cüzdan ve şifre kontrolü ve sunduğu herhangi bir algoritmayı kabul etmemek yerine, şifrelerinizi taleplerinize göre uyarlamanızı birçok özelliği bulunmaktadır. Son zamanlarda 1Password, bir seferlik bir satın alma işleminden aboneliğe dayalı iş modeli’ne taşındı (tek bir hesap için aylık 2.99 dolar, beş kişiyi destekleyen bir aile hesabı için aylık 4.99 dolar) ve şifrelenmiş şifre datalarınızı kendi bulut depolama hizmetinde depoluyor . 1Password’un şirketi AgileBits’deki mühendislere göre, dosyalarını yerel olarak saklamayı tercih edenler için rahatsızlık verebilir olsa da, verileri iCloud ve Dropbox gibi üçüncü taraf depolama seçenekleriyle senkronize etmekten daha güvenlidir. Daha eski 1Password kullanıcıları bulut senkronizasyon tonozlarını kullanmaya devam edebilir. Yerel tonoz depolaması için umutsuz durumdaysanız, şirket tamamen devre dışı bırakmadı ve 1 tonlu üyeyle farklı tonoz depolama seçeneklerini tartışmak için onlara bir e-posta gönderebilirsiniz. Ayrıca bir acil durum kitini bir güvenlik ağı olarak ayarlayabilir ve yetkili kullanıcılar ile şifreleri paylaşabilirsiniz. Farklı türdeki parolalar için birden fazla kasayı tutabilirsiniz. 1Password, Chrome, Firefox, Opera ve Safari eklentileri bulunan Windows, MacOS, Android ve iOS’u destekler.

1Password’a sahip olanlar hemen hemen evrensel olarak uygulamanın arabirimine ve kullanım kolaylığına övgüde bulundu. Burada belirtilen diğer şifre yöneticilerinin birçoğu gibi, kullanımı çok kolaydır ve birden fazla tarayıcı, sistem, pencere ve diğer şifre iletişim kutuları ile sorunsuz bir şekilde çalışır. Çoğunuz web’deki ihlalleri ve iOS’taki TouchID’e olan desteği bildiren “gözetleme kulesi” özelliğini kullanıyorsunuzdur. Ve yine  Birçoğunuz, yerel şifreleme ve istediğiniz zaman senkronize etme seçeneğini, merkezi bir otoriteyle konuşmadan eş zamanlı olarak harika görünen ve iyi geliştirilmiş bir ürün olarak görmektedir.  Fakat 1Password’un bu özelliklerinden daha fazlasına sahip olduğunu hatırlatmak isteriz. Daha detaylı bilgi için lütfen resmi web sitesine gidiniz!

Siteye gitmek ve programı indirmek için tıklayın.

Roboform 8

şifre yöneticisi

Roboform uzun zamandan beri (1999 yılından beri) kullanılmaktadır ve hem web’de form otomatik doldurma hem de şifre olarak mükemmel bir araç sunmaktadır. Etrafında toplanmış çok sayıda kullanıcı, bu uygulamadan bir hayli memnun görünüyor. Roboform, şifrelenmiş parolaları ve verileri yerel olarak saklama veya web’e ve cihazlar arasında senkronize etme seçeneği de sunar, ancak seçim tamamen size kalmış. Birden çok kimliği desteklediğinden, farklı kullanıcılara, adreslere veya seçtiğiniz verilerin karışımından ve diğerlerinden farklı olarak form bilgilerini otomatik doldurabilirsiniz. RoboForm’u bilgisayardan bilgisayara bir USB sürücüsünden de alabilirsiniz. Uygulamanın 2011’deki büyük güncellemesi olan Roboform 7, artan tarayıcı desteğini getirdi ve hem çevrimiçi hem de çevrimdışı şifre yönetimi seçeneklerini sundu. En yeni iterasyon olan Roboform 8’de uygulama hafif bir arayüz yenilemesi yaptı ve çeşitli iyileştirmeler yaptı. Önceki veri depolama yönteminden daha güvenli olan yeni bir veri depolama dosyası kullanarak artan güvenliği, hesap bilgilerini tek bir Roboform Online hesabına birleştirdi ve bir e-posta göndererek başkalarıyla oturum açma paylaşımı için destek ekledi. Ücretsiz sürümü, tek bir cihazda sınırsız oturum açmayı destekler; bu nedenle, meraklı iseniz, masa üstünde veya akıllı telefonunuzda bir fırtınaya neden olabilir.  RoboForm’un favori sitelerinizi takip etmenize yardımcı olan yer imi özellikleri de vardır. RoboForm, Chrome, Firefox, Safari, Microsoft Edge ve Opera için eklentiler bulunan Windows, MacOS, Linux, Android ve iOS’u desteklemektedir. Tek bir cihazda indirmek ve kullanmak ücretsizdir . Daha fazlasına ihtiyacınız varsa veya şifreleri senkronize etmeniz veya birden fazla cihazda şifreye erişmeniz gerekiyorsa, RoboForm Everywhere’e ihtiyacınız olacaktır; cihazlarınızın ve bilgisayarlarınızın tamamı (ara verdiğinizde ilk yıl için sadece 10 dolar). Tek bir abonelik ücreti ödeyerek beş kişiye Roboform Everywhere’e erişmenizi sağlayan bir aile hesabını da yükleyebilirsiniz ve bu da 40 dolar seviyesindedir.

Siteye gitmek ve programı indirmek için tıklayın.

şifre yöneticisi

Yine de, yükseltmeye hazır olduğunuzdan emin olun. Şifrenizin verilerini Roboform 7’den Roboform 8’e geçirmek, daha yeni ve şifrelenmiş “One File” veri depolama sistemine dönüştürür. Güncellemeyi geri alamazsınız. Roboform Everywhere kullanıcısıysanız, yükseltme işlemini ödemek zorunda kalacaksınız, bu durumda endişelenmeyin. Roboform 8, ücretli Roboform Everywhere aboneliğinizi destekleyecektir.

Roboform’u seçenlerden biri, uzun süredir iyi güvenlik, faydalılık geçmişi ve diğer pek çok uygulamanın yaptığı tüm özellikleri sunmasına rağmen, uygulamanın başarılmadığını ve önemsenmediğini görmüş. Fakat artık en son sürüm eski cihazları desteklemiyor ancak geliştirilmiş güvenlik ve güncellenmiş arayüzü sağlam bir şifre yöneticisi seçeneği haline getiriyor olmasını da unutmamak gerekir. Resmi web sitesinden bu konu ile ilgili ve diğer özellikleri ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Size bizim de takdir ettiğimiz ve beğeninize sunduğumuz 5 en iyi şifre yöneticisini tanıttık ve özelliklerini açıkladık. Umarım verimli bir paylaşım olmuştur. Ve daha verimli olması da size bağlı. Lütfen, eğer bu uygulamalardan en az birini kullanmış iseniz, yorumlarınızı aşağıdan bize bildirebilir ve yeni kullanıcılara yol gösterebilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir