Silinen Fotoğrafları Geri Getirme Programı

Ana Sayfa Haber Yazılım Silinen Fotoğrafları Geri Getirme Programı
  Kameranızdaki, bilgisayarınızdaki, USB sürücünüzdeki veya başka bir yerde yanlışlıkla bir fotoğrafı sildiniz mi? Bilmediğiniz şey, genellikle bu silinen fotoğrafları geri getirme işlemini yapabilmenizdir; kameranızdan sildiğiniz dosyaları bile.

Silinen fotoğrafları geri getirme

Windows, sildiğiniz dosyaları büyük hataları önlemek adına Geri Dönüşüm Kutusunda saklıyor. Ancak USB sürücüler, flash bellekler ve paylaşılan bellekler için bu özellik malesef çalışmıyor. Ancak bu konudada korkmanıza gerek yok, dosyaları kurtarmanın başka bir yolu elbette var.

Not: Bu yöntemi bizzat denedik ve sildiğimiz dosyaları başarılı bir şekilde geri getirmeyi başardık. Tabiki sadece dosya değil, fotoğraf, metin belgesi vb. bu tarz silinen önemli belgeleri geri getirebilirsiniz.

Recuva Kullanarak Silinen Fotoğrafları veya Dosyaları Geri Getirin

İlk yazılımımız Recuva olarak adlandırılan bir program, kullanımı oldukça basittir.

Not: İndirme linkine tıkladığınızda aşağıdaki butona basın. (Ekranın sağ üst kısmında bulunuyor.) Butona bastıktan sonra yüklemedi diye pencereyi hemen kapatmayın, biraz bekledikten sonra (açılan pencerede) yükleme otomatik olarak başlamaktadır.silinen fotoğrafları geri getirme

İndirdikten sonra yazılımı yüklemeye başlayalım.

silinen fotoğrafları geri getirme

Yanlışlıkla silinen fotoğraf, dosya ve videolarımızı kurtarmaya başlayalım. Recuva programını buraya tıklayarak indirdik.

silinen fotoğrafları geri getirme

Yukarıda sonraki kısmına tıkladıktan sonra, karşımıza bu şekilde bir Dosya türü seçim ekranı gelecektir. Burda önemli olan, hangi tür dosyaları sildiğiniz ve hangi türü tekrar kurtarmak istediğinizi seçmenizdir. Tam olarak ne sildiğinizi bilmiyorsanız, Diğer Dosyaları (En üstteki seçenek) seçmenizde fayda var. O seçenek silmiş olduğunuz bütün dosyaları tarayacak ve geri kurtarma işlemini başlatacaktır.

silinen fotoğrafları geri getirme

Dosya türünü seçtikten sonra, karşımıza bu tarz bir seçim ekranı gelecektir. Bu ekranda, yanlışlıkla silmiş olduğunuz dosyalarınızın nereden silindiğini seçmeniz gerekiyor. Eğer belirli bir yerde ise, “Belirli bir yerde” seçeneğini seçip, Gözat kısmından dosya yolunu seçmeniz gerekiyor.

silinen fotoğrafları geri getirme

Son olarak dosya lokasyonunuda seçtikten sonra, Recuva istediğiniz dosyalarınızı tarayacak ve size kurtarmak istediğiniz dosyalarınızın bir listesini verecektir.

Not: Bu ekrandan sonra karşınıza Recuva bulduğu dosyaların bir listesini verecektir. Eğer birçok dosya var ise ve aradığınız dosyayı bulamıyorsanız, en son oluşturduğunuz tarihe göre sıralayabilirsiniz. Eğer boyutunu biliyorsanız boyuta göre, tarihini biliyorsanız tarihe göre sıralayabilirsiniz.

Bu noktadan sonra bulduğu dosyaların üzerine gelip sağ tıklayarak geri yükle’yi seçin ve istediğiniz lokasyona dosyayı indirin. İşlem bu kadar basit !

DiskDigger Kullanarak Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Recuva ile istediğiniz dosyaları kurtaramadıysanız, her zaman başka bir yol vardır ve bu yol mükemmel bir yazılım olan DiskDigger’dan geçiyor. Bu iki uygulamanın her ikisini de çok kapsamlı bir şekilde test ettik ve hiçbirinin aynı dosyaları bulamayacağını keşfettik, bu nedenle her ikisini de kullanmanızda fayda var.

DiskDigger’ın kurulum gerektirmediğini ve PC onarım Flash sürücüsüne atılmak için harika bir araç olduğunu unutmayın.

DiskDigger ücretsiz indirmek için tıklayın.

  1. Kurtarmak istediğiniz sürücüyü seçerek başlayın.
  2. Şimdi derin tarama yapmayı veya gerçekten derin tarama yapmayı seçebilirsiniz. Tıpkı Recuva’da olduğu gibi, muhtemelen ilkini seçmek isteyeceksiniz. Ayrıca, “daha derine inmek” yerine, düzenli tarama ile çok daha iyi şanslar elde edebilirsiniz.
  3. Sonuçlarla karşılaştıktan sonra, soldaki öğeleri tıklayabilir ve sağda bir önizleme görebilirsiniz.
  4. Bir veya daha fazla dosya seçebilir ve bunları geri yüklemeyi seçebilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir