Simpson kehanetleri dünyayı etkilemeye devam ediyor. Sırada Beyrut patlaması mı vardı. İnanılmaz ve hayret verici kehanetlerine yenisini mi eklediler. 

Bilindiği üzere Donald Trump’ın ABD başkanı olmasından tutunda, akıllı saat, kripto para, dokunmatik ekranlı telefonlar, koronavirüs, Yunanistan’ın borç temerrüdü gibi birçok olayı bilmişlerdi. Dahası Beyrut’ta yaşanan dünkü feci patlamayı da bildikleri iddia ediliyor.

Simpson Kehanetleri Devam Ediyor Mu?

Simpson kehanetleri hızını kesmeden devam ediyor. Sırada Beyrut patlaması mı vardı.

BITCOIN İÇİN SONSUZ İŞARETİ

“‘Simpsonlar’ın yazarlarının geleceği öngörme eğilimi dikkat çekerken, İkonik animasyonlu sitcom The Simpsons’ın 32. sezonunun 18. Bölümünde Bitcoin’in sonsuz işareti ile gösterilmesi dikkatleri çekti.”

Bitcoin’in bir TV şovunda görülmesi normalde önemli bir gelişme olmayabilirdi. Ancak The Simpsons’ın senaristleri, gelecek hakkında yaptıkları tahminlerle de birçok kez gündem oldular. Donald Trump’ın başkanlığından, Yunanistan mali krizine kadar birçok senaryo, gerçek hayatta da yaşanmıştı. Bu nedenle Bitcoin’in sonsuz simgesi ile verilmesi, kafalarda bir takım soru işaretleri oluşturdu.

ABD Başkanı Seçilen Donald Trump

19 Mart 2000 yılında yayınlanan bölümde, Donald Trump’tan ”ABD eski Başkanı” olarak bahsedilmişti. Bilindiği üzere Trump bu bölümün yayınlanmasından seneler sonra 2016 yılında ABD Başkanı seçildi.

Amerikalı aktör Tom Hanks ve eşi Rita Wilson

Amerikalı aktör Tom Hanks ve eşi Rita Wilson Covid-19 salgınına yakalanmış ve karantinaya alınmıştı. Simsons fanları 2007 senesindeki bir bölümü paylaşmaya başladı. 12 sene önce yayınlanan bölümde, Tom Hanks, Büyük Kanyon’daki bir reklamda görülüyor ve “ABD hükümeti güvenilirliğini kaybetti, o yüzden benimkini ödünç alın. Ben Tom Hanks, beni şahsen görürseniz lütfen beni bırakın” şeklinde konuşuyor.

ABD’de İşgali

Kongre binasına giren, üstü çıplak, kafasında bir miğfer olan göstericinin görüntüsü ile yine Simpsonlar’da üzerinde “Vali” yazan bir kuşak taşıyan miğferli adamın yan yana görüntüsü de bir hayli ilginç oldu.

ABD’ Başkanlık Değişimde İşgal

ABD’de iç savaş 2021 etiketiyle sosyal medyada paylaşıldı, Simpsonlar dizisinde 20 Ocak 2021’de Homer Simpson’ın bir evin çatısında elinde silahla beklediği hali paylaşıldı. Dahası 20 Ocak ayrıca Trump’ın başkanlığı Joe Biden’a teslim edeceği gün oldu.

ABD’de İşgal de Heykel Çalınması

Homer Sipmson’ın heykel çaldığı sahne ve gerçekte, kongre binasına giren yağmacılardan kürsü çalan adamın fotoğrafı olay oldu.

Kamala Haris İçin Kıyafet Kehaneti

ABD başkanı olan Biden’ın yardımcılığı yapan ve seçimlerin kazanılmasında önemli faktör olan Kamala Harris’in kıyafeti, komplo teorilerini de beraber getirdi. İddialara göre Simpsons çizgi filminde bu kıyafeti 21 yıl önce bilmiş oldu.

Beyrut Patlamasını da Bildiler Mi?

Simpson fanları Beyrut patlamasının hemen sonrasında bu resmi paylaşıyor. Dizinin bir bölümünde Homer Simpson depodan patlayıcı satın aldığı görülüyor. Eve götürdüğü patlayıcıyı yanlışlıkla yakıyor ve tüm şehir alevler altında kalıyor. Binlerce sosyal medya kullanıcısı bu görüntüleri paylaşarak Simpsonlar Beyrut patlamasını da bildi paylaşımları yapıyor.

Koronavirüs Salgını

coronavirüs

Dizinin fanları, Çin’in Wuhan ili yerine Japonya’dan yayılan bir virüsten söz ediyor. Simpsonlar’ın tam 28 sene önce koronavirüsü de tahmin ettiğini düşünülüyor. Dizinin 1993 yılında yayınlanan bir bölümünde, Japonya’dan yayılan Osaka Flu adlı virüsten söz ediliyor.

Japonya’da meyve suyu paketlemesi yapan işçilerden biri, ”Müdüre grip olduğumu söyleme lütfen” diyor ve sonra kutunun içine öksürüyor. Böylece virüs, kutu ile birlikte ABD’ye taşınıyor. Ülkede pek çok kişi hastalanıyor.

Akıllı Telefon

akıllı saat

Akıllı telefonlar henüz piyasa yoken, The Simpsons’ın 1994 senesinde yayınlanan Lisa on Ice bölümünde dokunmatik telefon görülüyor. Logo şekli hayli şaşırtıcı günümüz piyasasını alt üst eden Apple amblemi bulunmakta.

Akıllı Saat

akıllı saat

Yine Simpsons 1995 senesinde yayınlanan 6.sezon 5.bölümde akıllı saat kullandıkları görülüyor. Neredeyse tüm işlerini saat ile yapıyorlar.

Kripto Para

kripto money

Dizinin 31. sezonunda Frinkcoin isimli bölümünde, kripto para birimlerinin ve blockchain’in nasıl işlediğini anlatmak üzere konuk yıldız olarak Big Bang Theory dizisinden Jim Parsons yer aldı.

Dans ve şarkı ile kripto para biriminin geleceği ile şundan bahsediliyor: ”Her gün geleceğin parası olmaya bir adım daha yaklaşıyorum. Cüzdanında değil, senin bilgisayarındayım!” Jim’in konuşmasının sonunda kripto para birimlerinin nasıl çalıştığı açıklandı: ”Kripto para birimlerinden konuşurken ‘Cryptocurrency’ kelimesini tekrar tekrar kullanmak, acemi biri olduğunuzu gösterir. Tam bir kripto para yığını… Bu sistemde, ek kripto para birimleri oluşturmak için kurallar tanımlanmıştır. Geleneksel para birimi gibi üretilebilir yada rastgele oluşturulur yada hepsi LeBron’a [James] verilir.”

İkiz Kuleler

simpsons

Yine bir bölümde 1997 senesinde yayınlanan bir bölümünde Lisa’nın elindeki derginin kapağında 9- 11 yazdığı tahmin ediliyor. Diğer yandan 11’i ikiz kulelerin oluşturması da 11 eylül saldırıları hakkındaki komplo teorilerini güçlendiriyor. Ayrıca 1993’teki bir bölümde ise duvardaki tabloda ikiz kulelere benzer bir yapının dumanlar altında olduğu görülüyor.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER