Siyah Noktalar İçin Karbonat Maskesi Bantsız Masrafsız

Ana Sayfa Haber Siyah Noktalar İçin Karbonat Maskesi Bantsız Masrafsız
Ebru Taş   Siyah Noktalar İçin Karbonat Maskesi Bantsız Masrafsız

Yüzünüzdeki gözeneklerin içine kir dolması sonucunda siyah noktalar oluşur. Bunun için karbonat maskesi yardımınıza koşacak. Genellikle burun, çene veya alın bölgesinde olabilir. Burun çevresindekiler gözümüze çok kötü gözükür. Bu şekilde bırakmamalıyız cildimizi temizleyiciler, peelingler, maskeler yardımı ile temizlemeliyiz. Masraf yapmak istemiyorum evde doğal yöntemle maske nasıl yapılır öğrenmek isterseniz siyah noktalarınız için bir tavsiyemiz olacak. NOT: Karbonata alerjiniz var ise uygulamayınız. Yapılan işlemlerden sorumlu değiliz.

Karbonat Maskesi

Malzemeler:

Bir yemek kaşığı Karbonat

Bir çay kaşığı su

Hazırlanışı:

Bir yemek kaşığı karbonatı su yardımı ile hamur kıvamına getireceğiz. Bu yüzden ilk önce karbonatı koyun bir çay kaşığı suyu ekleyin yumuşak hamur kıvamında olması gerekiyor duru olursa maske kıvamında olmaz. Bir anda bol suyu eklemeyin sakın. Kıvamı gelene kadar karıştırın.

Uygulanışı:

Uygulamak istediğiniz siyah noktaya bölgeye sürün. Ne çok kalın ne de çok ince olmasın. Yaklaşık 10-15 dakika bekletin. Zaten iyice katılaştığını göreceksiniz. Ilık su ile temizleyin, maskeyi çıkarın.

Ben maskeyi burnuma ve alnıma uyguladım. Bizzat kendim yorumlarsam eğer çok memnunum. Öncesinde burun bantlarını kullanıyordum fakat bu maske ile gerek kalmadı. Evde kendim hazırlayıp kullanıyorum tertemiz yapıyor, tavsiye ederim.

Siz neler yapıyorsunuz, siyah noktalarınız için ne kullanıyorsunuz?

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir