Siyah Noktalar İçin Yeşil Kil Maskesi Tarifi

Siyah Noktalar İçin Yeşil Kil Maskesi Tarifi

Kil; suyla ıslatılıp hamur haline getirilip, çeşitli alanlarda kullanılan toprak türüdür. Yiyecek, içecek için çeşitli kaplar yapılmaktadır, suyu temizlemesi özelliği vardır. Egzama, sivilce, siyah nokta için kil maskesi çok faydalıdır. Doğal ve kimyasal bulundurmaması özelliğiyle cilde zarar vermez.

Kil Maskesinin Faydaları:

  • Siyah noktaları temizler, gözenekleri açar.
  • Sivilceleri doğal yolla geçirmek için faydalıdır.
  • Cildi yeniler.
  • Yağlı ciltler için yağ sorununu dengeler.

Kil Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Kil maskesini birçok şekilde kullanabilirsiniz. Fakat elinizde bulunan toz halindeki kili en basit ve etkili şekilde nasıl hazırlanır öğrenmek isterseniz okumaya devam edin. Bu maskeyi kendim de kullanıyorum zaten tavsiye ederim.

  • 1 Yemek Kaşığı Toz Kil
  • Yumuşak Kıvama Gelinceye Kadar Ilık Su
  • İsteğe bağlı Badem Yağı

Kil maskesini hazırlamak için yukarıdaki malzemelerin hepsini bir kap içerisine koyun. Metal kaşık kullanmayın. Tahta kaşık ile koyup, tahta kaşık ile karıştırın. Toz kili kap içerisine koyduktan sonra yavaş yavaş suyu ekleyin. Yumuşak hale gelinceye kadar kıvama getirin. Çok cıvık olmamasına mutlaka dikkat edin.

Eğer cildiniz kuru ise içine mutlaka 4-5 damla badem yağı veya zeytinyağı ekleyin. Kile karşı alerjiniz var ise maskeyi uygulamayın. Yağlı ciltler için yağı güzel bir şekilde emer. Karma cildiniz var ise sadece T bölgenize (Burun, alın, çene) uygulamanız yeterlidir. Kil maskesini en fazla cildinizde 15 dakika bekletin. Daha sonra soğuk su ile temizleyin. Soğuk su ile yıkamak kil ile temizlenen gözenekleri küçültür.

Eğer istediğiniz farklı sorunlar için öneri veya maske vs tarifi isteğiniz var ise bize yorum yazmayı unutmayın.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here