Snapcash Nedir, Nasıl Kurulur ve Kullanılır ?

Ana Sayfa Haber Sosyal Medya Snapcash Nedir, Nasıl Kurulur ve Kullanılır ?
  Mobil ödemeler , en sevdiğimiz mağazalarımızla yapılan işlemlerin tamamlanmasını her zamankinden daha kolay hale getiriyor.

Snapcash ise çok kolay bir para gönderim sistemidir. Karşı taraf ile konuşmanızdaki chat ekranınızda bulunan dolar işaretine basarak ve istediğiniz miktarı giderek parayı gönderebileceksiniz.

Bu yazıda, Snapchat’ın Snapcash cihazını alıp para göndermeye başlamak için cihazınıza nasıl kurulacağı ve parayı nasıl göndereceğinizi anlatacağız, snapcash nedir bu konuyada biraz değineceğiz.

Snapcash doğrudan Snapchat‘a kurulan doğrudan kullanıcılar arası bir ödeme sistemidir. Para göndermek ve almak için bankamatik kartı kullanır.

Snapcash’i kurmaya başlamak için Snapchat‘ı açın. Ana kamera ekranının sol üst köşesinde bulunan Bitmoji öğesine dokunun. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Seçenekleri genişletmek için Snapcash üzerine “Hesabım” diyalog kutusuna dokunun. Burada bir banka kartı eklemek için simgesine dokunabilirsiniz. CVV kodu da dahil olmak üzere tipik bilgiler gerekli olacaktır. Kart eklendikten sonra, güvenlik ağı olarak, para gönderildiğinde CVV’nin girilmesini isteyebilirsiniz. Bu seçenek size bağlı, ancak bizce CVV’nin girilmesini istemenizi, her an kartınızdan para çekilmesini engelleyecektir. Sadece CVV girildiğinde para gönderebilirsiniz.

Sohbetleri görüntülemek için ana kamera ekranından sola hızlıca kaydırın. Yeni bir mesaj göndermek için yeni bir sohbet başlatın veya birine hızlıca dokunun. Dolar işaretini ve ardından gönderilmesini istediğiniz dolar tutarını yazın. Hataları önlemek için noktalama işaretinin kullanıldığını doğrulayın. Bir dolar tutar kaydedildikten sonra, varsayılan Gönder düğmesinin yerine yeşil “nakit ekle” simgesi görünecektir.

Para gönderilen kişininde Snapcash’ı kurması gerekecektir, bu yüzden önceden iki tarafında Snapcash kurulu olduğundan emin olmanız gerekiyor.

Bunun birkaç nedeni olabilir.

  • CVV’nin süresi geçmiş olabilir. Kısa bir süre önce yeni bir banka kartı aldıysanız, işlem yapmaya başlamak için dosyadaki bir kartviziti silmeniz ve güncellenmiş CVV ile yeniden eklemeniz gerekir. Arka kısımda yazan bazı kartlarda CVV banka kartı olanı yazmanızda gerekiyor.
  • Alıcının Snapcash kurulumu yok. Paranın bir yere gitmesi gerektiği için bu önemlidir. Devam etmeden önce bittiğini doğrulayın ve snapcash kurulumunu her iki taraftada doğrulayın.
  • “Para ekle” düğmesi görünmüyor. Bu, noktalama işaretlerinden ve otomatik olarak eklenen boşluklardan kaynaklanabilir. Ayrıca, “$” işaretinin arkasında değil de dolar miktarının kullanıldığını unutmayın.

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir