Snapchat Hesap Dondurma ve Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Son yıllarda özellikle gençler arasında popüler bir uygulama olan Snapchat, fotoğraf ve video paylaşım uygulaması olarak tanındı. Uygulamanın öne çıkmasını sağlayan “köpek filtresi” ile beraber çok sayıda özelliği de bulunuyor. Bu makalemizde snapchat hesap dondurma ve hesap silme ile ilgili sizleri bilgilendirmeyi umuyoruz.

Uygulamanın en iyi yanı yapılan paylaşımlar, arkadaşlarınızla yazışmalarınız vb. bir süre sonra yok oluyor. Bu sayede de gizlilik prensipleri yüksek olan kişilere hitap ediyor. Ancak yine de, gizlilik sorunları olan kullanıcılar olabiliyor ve hesaplarını silmek istiyorlar.

Ancak snapchat bu konuda size pek yardımcı olmuyor. Bugünkü yazımızda, sizlere snapchat hesabının nasıl silineceğini adım adım anlatacağız. İşlemleri bilgisayar üzerinden yapmanızı öneririz.

Not: Snapchat hesabı silme ve snapchat dondurma işlemini videomuzu izleyerek kısa bir sürede yapabilirsiniz.

Snapchat hesap dondurma

  1. Öncelikle, snapchat hesabınızı silmek için https://accounts.snapchat.com/accounts/delete_account <- buradaki bağlantıya tıklayın.
  2. Girdiğiniz sayfada, snapchat kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazmanız gerekecek. Giriş yapıp devam edin.
  3. Girişten sonra hesabınızı silmeniz için sizden onay istenecektir. Silme işlemini sürdürmek için onaylayın.
  4. Son olarak, kullanıcı adı ve şifrenizi tekrardan yazıp “Delete Account” (hesabımı sil) butonuna basın.
  5. Buraya kadar hesabınızı silme işlemini yaptınız.
  6. İşlemi yaptıktan sonra hesaba hiç girmesseniz, 30 gün sonra kalıcı olarak snapchat hesabınız silinecektir. Ancak hesabı dondurmak istediğimiz için bu işlemleri yapıp, hesabımıza girmiyoruz. Ancak hesabımızın silinmemesi için 29. gün kesinlikle hesaba giriş yapmanız gerekiyor. Yoksa hesabınız tamamen silinir.
  7. Dilerseniz bu tarihi not alın ve 29 gün sonra tekrar hesabınıza giriş yapın.

Hesap silme veya snapchat hesap dondurma işleminiz başarıyla tamamlandı.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here