Snapchat, SnapMap adlı yeni bir özellik geliştirdi. Artık Snap’leri harita üzerinden gösterecek. Snapchat yakında milyonlarca günlük kullanıcısına, SnapMap gibi yeni bir özellik kullanarak arkadaşlarıyla konumlarını paylaşmasına izin verecek.

Konumunu SnapMap aracılığıyla paylaşmayı seçen arkadaşlar, Bitmoji formunda görünecektir. Bu uygulamayla birlikte sizinle yer paylaşımı yapan tüm arkadaşlarınızı tek bir harita üzerinde Actionmoji olarak görebiliyorsunuz. 

Snapchat’in-Yeni-‘Snap-Haritası’-Konumunuzu-Arkadaşlarınızla-Paylaşmanızı-Sağlayacak-1

Seçilen arkadaşlarınızla konumunuzu paylaşabilirsiniz ya da ‘Ghost Mode'(Hayalet modu) seçerseniz ise konumunuzu kimseyle  paylaşamazsınız. Snapchat’i açıp, varsayılan kamera görünümündeki ekrana iki parmağınızı sıkıştırarak yeni özelliği harekete geçirebilirsiniz.

Uygulamayı her açtığınızda konumunuz güncellenecek

Snapchat, uygulamanızı açtığınızda konumunuzun güncellendiğini unutmamak çok önemli. Aslında birkaç saat boyunca uygulamayı açmazsanız da, Bitmoji haritadan kaybolacaktır. SnapMap ayrıca bazılarının ‘Our Story’ adlı işbirliğine dayalı paylaşım yerlerinin nereden kaynaklandığını da gösterecek.

Kullanıcılar arkadaşlarının nerede olduğunu ve o yerden hangi fotoğraf ve videoları paylaştıklarını görmek için haritayı yakınlaştırabilirler. Arkadaşlarınızın Actionmoji’sine tıklayarak son hikayesine göz atabiliyorsunuz.

Yeni özellik, Facebook Mesenger’ın başlattığı canlı konum özelliği ile rekabet etmeye hazırlanıyor. Ancak SnapMap, yalnızca uygulamayı açtığınızda güncellendiğinden, gizlilik ve pil ömrü gibi konularda daha fazla avantaj sağlamanıza yardımcı olacak.

Android ve iOS’daki mobil uygulamalara yapılacak bir güncelleme sayesinde kısa bir süre içinde tüm kullanıcılara aktarılacaktır. Snapchat’in diğer yeni eklemeleri arasında “sınırsız” snaps, videoların döngüsü, sihirli bir silgi de dahil olmak üzere yaratıcı araçlar ve arttırılmış gerçek dünya lensleri var.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir