Ülkemize 11 Mart itibari ile ilk koronavirüs vakası gelmişti. Bu süreden sonra bazı yerler kapatılmıştı, dahası sokağa çıkma yasakları da ardı ardına gelmişti. Daha sonra ise 1 Haziran’da yeni normal yaşantıya geçilmişti. Lakin vakaların tekrar artması ölüm oranlarının yükselmesi ve sonbaharın gelişi ile sokağa çıkma yasakları konuşulmaya başlandı. Konuyla ilgili araştırma yapan Ipsos, sokağa çıkma kısıtlaması isteyenlerin ve istemeyenlerin oranını ortaya koydu. Sokağa çıkma yasağı gelsin mi? Araştırmasına bakalım.

Vaka sayılarının 1500’ün üzerinde seyretmesi sebebiyle kısıtlama tartışmaları yapılmaya devam ediliyor. Diğer yandan ise yetkililerden yapılan açıklamalarda yurt genelinde uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasının gündemde olmadığı belirtilmişti.

Araştırmada Her 10 kişiden 9’u gelsin diyor

Sokağa çıkma yasağı gelsin mi

Ipsos’un Milliyet gazeteci için yaptığı araştırmaya göre, Türkiye’de her 10 kişiden 9’u sokağa çıkma kısıtlamasını destekliyor.

Diğer yandan ise vatandaşların % 51’i toplu taşıma araçlarından en az birini çok sık yada bazen kullanıyor. % 43’lük kısım toplu taşımada rahat hissedemiyor. Vatandaşlar toplu taşımadan kendilerine koronavirüs bulaşmasından endişe ediyorlar.

Çocuklarınızı okula gönderir misiniz?

Cocuklarinizi okula gonderir misiniz

Bilindiği üzere 21 Eylül’de başlayacak yüz yüze eğitim için ise katılımcılara yüz yüze eğitimin başlaması durumunda çocuklarını okula gönderip göndermeyeceği soruldu.

Aileler 10 tanesinden 6’sı ‘Gönderirim’, 2’si ‘Göndermem’, diğer 2’si ise ‘Okula gönderip göndermeyeceği konusunda kararsızım’ açıklaması yaptılar.

Youtube Kanalımıza Abone olmayı lütfen unutmayın. :)


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!