Koronavirüs ülkemizde tekrardan artışa geçmiş durumda, bilindiği üzere vaka artış sayıları ve ölüm oranları gittiçi artıyor. Bu sebeple koronavirüs Bilim Kurulu bugün bir kez daha Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığından toplanacak. Bu toplantıda hangi kararlar alınacak, sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı, detaylarına bakalım.

Sağlık Bakanı Başkanlığında Koronavirüs Bilim Kurulu Toplanıyor!

Bakan Dr.Koca, toplantı sonrası açıklama yapacak. Türkiye’nin Covid-19 mücadelesi birinci dalganın ikinci pik seviyesinde sürüyor. Vaka artışları 1600’ün üzerine, ölümler ise 65’in üzerine çıktı.

Türkiye Günlük Covid-19 Tablosu

15 Eylül’de 110 bin 412 test yapıldı, 1742 kişide koronavirüs tespit edildi. Sağlık Bakanı Koca artışın en fazla olduğu illeri açıkladı. Son 24 saatte 67 hasta vefat etti, 1202 kişi iyileşti. Bu arada koronavirüs tedavisi tamamlananların sayısı 261 bin 260’a yükseldi.

Son olarak artan vakalar ve ölüm oranlarının yükselmesi kısıtlamaları getirecek mi, sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı? Özellikle vaka sayılarındaki bilim kurulunun gündeminde olacak. Covid-19 Bilim Kurulu özellikle bu gündemlerle Bakan Dr.Fahrettin Koca başkanlığında toplanacak. Saat 17.00’de başlayacak toplantı sonrası Bakan Koca’nın 19.00 sıralarında basın toplantısı düzenlemesi bekleniyor.

Youtube Kanalımıza Abone olmayı lütfen unutmayın. :)


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!