Son dakika haberine AFAD, Ege Denizi’nde 4.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini duyurdu.

Merkez üssünün İzmir’in Çeşme ilçesi açıkları olduğu belirtilen deprem, yerin 7 km altında meydana geldi. Sabah 07.00’da da Ege Denizi’nde İzmir’in Urla ilçesi açıklarında 5,1 büyüklüğünde bir deprem yaşanmıştı. Söz konusu deprem başta İzmir ve Manisa olmak üzere çevre illerde hissedilmişti. Bölgede çok sayıda artçı deprem yaşandı.

Son Dakika Deprem Meydana Geldi! AFAD’DAN AÇIKLAMA GELDİ

AFET ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre, saat 07.00’de Ege Denizi’nde Urla açıklarında 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin merkez üssünün İzmir Urla’ya 56.2 kilometre uzaklıkta olduğu ve yerin 3.97 kilometre altında gerçekleştiği belirlendi. Saat 07.00’deki sarsıntı İzmir ve Manisa’dan da hissedildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı’ndan Açıklama

İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer de Twitter adresinden yaptığı açıklamada, “Ege Denizi’nde meydana gelen ve şehrimizde de hissedilen deprem sonucunda herhangi bir hasar gerçekleşmemiştir. Tüm hemşerilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” dedi.

VALİ KÖŞGER’DEN AÇIKLAMA

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, depremde herhangi bir olumsuzluğun yaşanmadığını bildirdi. Köşger, “Urla açıklarında gerçekleşen 5.1 büyüklüğündeki depremde an itibariyle ilimizde herhangi bir olumsuzluk meydana gelmemiştir. Geçmiş olsun İzmir. Allah ülkemizi ve şehrimizi tüm afetlerden korusun” dedi.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER