Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki toplantı, saat 17.10’da başladı. Kritik toplantıda Kurban Bayramı tatilinin kaç gün olacağı netlik kazanacak.

Cumhurbaşkanlığı Kabine Sonrası Açıklama Yapıyor! Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?

yüz yüze eğitim açilacak mi

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanmıştı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki toplantı, saat 17.10’da başladı, 19.00’da sona erdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

Virüsün yeni varyantları dünyayı tehdit ediyor. Biz hem sağlık sistemimizin gücü hem aşılama oranlarımızla nispeten iyi bir noktadayız.

Temizlik, maske ve mesafeden taviz vermemeliyiz. Aşılamanın nispeten düşük olduğu yerler tehdit altına girebilir. Ciddi gayretler ve fedakarlıklarla elde ettiğimiz avantaja sahip çıkmak mecburiyetindeyiz. Normalleşmeyle beraber üretim ve ihracatta bir yükseliş trendi başladı.

Normalleşmeyle beraber üretim ve ihracatta bir yükseliş trendi başladı. Turizm sektörümüz son süratle çalışıyor. 2021’de ihracatımızı 200 milyar doların üzerine çıkartarak tüm zamanların rekorunu kıracağız.

Pek çok şehrimizde OSB’ler yetersiz kaldığı için yenilerinin kuruluş hazırlıkları yapılıyor. Gaziantep’te 6’ncı OSB kuruluyor. Yetişmiş eleman istihdamı konusunda sıkıntı arttığı için mesleki eğitimde yeni bir plan üzerine çalışıyoruz. Meslek okullarını sanayi bölgelerine yakın yerlerde açarak okul eğitimi ile pratik eğitimi birleştiriyoruz.

NİĞDE- ANKARA OTOYOLU ÜCRETİNDE İNDİRİM

Cuma gece yarısından itibaren Niğde-Ankara otoyolunu otomobil sürücüleri yüzde 20 indirimli kullanacak. Minibüs-otobüs ve kamyonlar ise yüzde 40 indirimli kullanacak.

BAYRAMDA OTOYOL VE KÖPRÜLER ÜCRETSİZ OLACAK

Karayolları Genel Müdürlüğümüzün işletmesindeki otoyollar ve köprülerde bayram vesilesiyle uygulanacak ücretsiz geçişler cuma gece yarısı başlayacaktır.

Bayramınızı şimdiden tebrik ediyorum. Bayramda Kuzey Kıbrıs’ta olacağız. İstanbul Kadıköy’de kilise üzerine çıkılarak yapılan saygısızlığı birlik ve beraberliğimize bir provokasyon olarak değerlendiriyorum. Benzer hadiseler gibi bu konununda sonuna kadar takipçisi olacağız.

TATİL AÇIKLAMASI

Pazartesi günkü yarım günü idari tatil olarak belirleme kararı aldık. Fiili olarak 16 Temmuz-26 Temmuz’a kadar tatil etmiş oluyorlar. 16’sında mesai olacak.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!