Araç sahipleri akaryakıt fiyatlarını yakından takibini sürdürüyor.

Petrol fiyatları ve dolar/TL kurundaki yükseliş sonrası benzine ve motorine bir zam daha geldi. Gece yarısından itibaren geçerli olan fiyatların ardından benzin 25 lirayı geçti.

Benzin ve Motorine Zam Geldi! Güncel Akaryakıt Fiyatları

Son dakika: Akaryakıt fiyatları üzerinde doğrudan etkisi olan brent petrolün piyasadaki durumu ve dolar kurundaki yükseliş sonrası motorin ve benzin fiyatları için son dakika gelişmeleri yakından takip ediliyor. Brent petrol fiyatlarındaki yükselişin ardından akaryakıt fiyatlarına yine çifte zam geldi.

BENZİN 25 LİRAYI GEÇTİ

Benzine 70 kuruş, motorine ise 1 lira zam geldi. Akaryakıt fiyatlarına gelen son zamların ardından İstanbul’da benzinin litresi 25.01 liraya, motorinin litresi ise 24.45 liraya yükseldi.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor.

Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER