2022-2023 eğitim-öğretim yılı heyecanı hem öğrencileri hem de velileri sararken uyum eğitiminin başladığı günde velilerle bir araya gelen Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yeni sürece ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bu yıl ilk kez temel eğitim okullarına bütçe gönderildiğini duyuran Bakan Özer, “Okulların her türlü ihtiyacının giderilmesiyle ilgili bakanlık tüm okullara bütçe gönderiyor” diyerek velilere dikkat çeken bir mesaj verdi.

Bakan Özer Duyurdu! Velilere Seslendi!

Yeni eğitim öğretim yılı, 3 gün sürecek okula uyum eğitimleriyle başladı. Bu yıl ilk kez uyum sürecinde, ‘çocuk-aile-öğretmen’ işbirliğinin artırılması amacıyla bu uygulamayı hayata geçirildi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, uyum eğitimi programı kapsamında Çankaya ilçesindeki Hamdullah Suphi İlkokulu’nu ziyaret etti.

Burada velilere seslenen Bakan Özer, velilere seslenirken “Toptur, kağıttır, onarımdır, şöyledir, böyledir; okullarla hiçbir maddi ilişkiniz bundan sonra olmayacak” ifadelerini kullandı.

Okullarıyla yarın tanışacak anaokulu ve 1’inci sınıf öğrencilerinin veli ve öğretmenlerle bir araya gelen Bakan Özer, görüş ve önerilerini dinledi.

Okulun ana sınıfında gerçekleşen görüşmede Özer, okul öncesi eğitime yapılan yatırıma ilişkin, “Yıl sonuna kadar anaokullarımızın sayısını 3 bine çıkartacağız. Her mahallede çocuklarımızın gidebileceği anaokulları olacak” diye konuştu.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER