SON DÜZLÜKTE YGS TAKTİKLERİ BİZDEN!

Ana Sayfa Genel SON DÜZLÜKTE YGS TAKTİKLERİ BİZDEN!
  Tamamen Konulara Hakim Olduğunuzu Düşünmeyin!

Bir derse ait tüm bilgileri bilseniz dahi bu dersin sorularını yeterince hızlı çözüp, yeterince net çıkaramayabilirsiniz. Daha az bilgi ile daha çok doğruyu en kısa zamanda çözebilmeniz için; o derse ait bazı taktikleri bilmeniz büyük önem arz etmektedir. Ygs Türkçe dersi için uygulayabileceğiniz bu taktikler ile 40 adet Ygs Türkçe sorusunu 20 dakikada bitirmeniz mümkün olacaktır; ancak bunun bir anda olmasını beklemek yerine, sabredin ve vereceğimiz taktik ile kendi taktiklerinizi birleştirerek, sizin için en iyi yöntemi bulun.

SON DÜZLÜKTE YGS TAKTİKLERİ BİZDEN!

PARAGRAF SORULARI ÇOK ÖNEMLİ!

Paragraf soruları, birçok öğrencinin en çok zorlandığı ve en çok harcadığı bölümdür. Bu bölüme ait soruları çözerken, öncelikle paragrafı okumak yerine soruyu ve ardından da şıkları okuyun. Eğer şıklarda, hangisidir diyor ise; paragrafı okurken doğru cevabı aradan çekmeye çalışın.

Öncelikle şıkları, ardından ise; paragrafı dikkatli ama seri bir şekilde okursanız, paragraf ne kadar uzun olursa olsun en fazla 1 dakika içerisinde sorunun çözümüne ulaşmış olmanız gerekmektedir. Siz, daha fazla zaman harcamaktaysanız, bu konu üzerinde kendinizi geliştirmelisiniz. Gelişi güzel bir hesap ile yarım saat içerisinde Ygs Türkçe sorularını tamamlamış olursunuz. Bol soru ve bu taktiği geliştirme yöntemi ile de Ygs Türkçe sorularını tamamlayacağınız süreyi, 20 dakikaya kadar indirmeniz mümkün olacaktır. Dikkat etmeniz gereken nokta ise; son 1-2 ay gibi kısa bir sürede bu yöntemi uygulamaya başlamayın ve henüz ilk uygulamalarınızda muazzam bir başarı beklemeyin. Her zaman alışkanlıklardan vazgeçmek zaman alıcıdır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir